شرایط تحصیل در پرتغال + زندگی دانشجویی

تحصیل در پرتغال

اقدام کردن برای دانشگاه های بین المللی می تواند یک پروسه بزرگ و حتی دلهره آور باشد. به عنوان قدیمی ترین کشور اروپا، پرتغال مکانی ایده آل برای تحصیل در خارج از کشور است پس ما در این مقاله به بررسی کامل شرایط تحصیل در پرتغال خواهیم پرداخت.

تحصیل در پرتغال

چرا تحصیل در کشور پرتغال؟

برای دانشجویان بین المللی پرتغال می تواند بهترین انتخاب باشد چراکه پرتغال یکی از محبوب ترین کشورها برای برنامه های تبادل مطالعه است و بسیاری از دانشگاه ها عضو فعال برنامه Erasmus هستند. بسیاری از دانشگاه ها وابسته به چندین مرکز تحقیقاتی هستند و در بیش از 1٪ از انتشارات بسیار معتبر جهان مشارکت داشته اند.

در این کشور فضای جذاب یک تعطیلات مداوم را تجربه خواهید کرد این  در حالی است که شما نیز آماده می شوید که در زمینه تحصیلی انتخاب شده خود متخصص شوید.

به هر شهری در این کشور بروید ساحلی نزدیکتان وجود دارد همچنین پرتغالی ها بسیار جشن گرفتن را دوست دارند همیشه می توانید به یک جشنواره محلی بپیوندید که شامل رقص در خیابان های زیبای این کشور می شود.

به عنوان یک دانشجو که در یکی از دانشگاه های پرتغال ثبت نام کرده است، می توانید مدرک خود را با یک کارآموزی در یک شرکت محلی تکمیل کنید و در کارگاه های جالب که توسط کارشناسان برجسته بین المللی تدریس می شود شرکت کنید.

تحصیل رایگان در پرتغال

تحصیلات در پرتغال تا 18 سالگی که دانش آموزان مقطغ دبیرستان خود را تمام می کنند، رایگان و اجباری است. این آموزش از طریق وزارت آموزش و پرورش و توسط دولت تنظیم می شود.

سیستم آموزش عمومی و همچنین بسیاری از مدارس خصوصی در تمام سطوح آموزشی وجود دارند. اولین دانشگاه های قرون وسطایی پرتغال، مانند دانشگاه کویمبرا در قرن سیزدهم ایجاد شد و سیستم آموزش عالی ملی به طور کامل در منطقه آموزش عالی اروپا ادغام شده است.

تحصیل رایگان در پرتغال

تحصیل در پرتغال بدون مدرک زبان

مراجعه به دانشگاه های پرتغال معمولاً نیازی به آیلتس ندارد. با این حال، نمره IELTS به شما در گرفتن ویزای پرتغال بسیار کمک می کند.

تحصیل لیسانس در پرتغال

از سال 2006، پرتغال فرایند بولونیا را در سراسر دانشگاه ها و پلی تکنیک های خود اتخاذ کرده است، یک فرایند اصلاحات در اروپا است که هدف آن ایجاد یک ساختار مشترک برای آموزش عالی در سراسر اروپا است. مطابق با این ساختار، دانشگاه های پرتغال سه سطح مدرک را ارائه می دهند شامل:

  • سطح لیسانس که معمولاً بین سه تا چهار سال طول می کشد
  • سطح کارشناسی ارشد یا که یک یا دو سال طول می کشد
  • سطح دکترا که به طور معمول سه سال طول می کشد

بیشتر دوره ها خصوصاً در مقطع لیسانس به زبان پرتغالی تدریس می شود. پرتغال کشوری نیست که همه مردم آن به زبان انگلیسی مسلط باشند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

تحصیل پزشکی در پرتغال بسیار مقرون به صرفه است. همچنین تحصیل دندانپزشکی در پرتغال نیز امکان پذیر است. دانشگاه های پزشکی در این کشور شهریه کمتری نسبت به دانشگاه های پزشکی سایر کشورهای اروپایی دارند. هزینه زندگی در پرتغال نیز یکی از کمترین ها در اروپای غربی است.

تنها مشکل این است که در هیچ یک از آموزشگاه های پزشکی دولتی پرتغال زبان آموزش انگلیسی نیست. اما اگر به زبان پرتغالی مسلط هستید و یا قصد یادگیری این زبان زیبا را دارید کشور پرتغال یک گزینه ی فوق العاده محسوب می شود.

هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در حدود 1200€ تا 1500€ (یورو) در سال است اما در حالتی که دانشجو به زبان پرتغالی مسلط باشد، هزینه های تحصیل او به صورت قابل توجهی کاهش می یابد و به 400€ الی 600€ (یورو) می رسد. البته موارد گفته شده مخصوص دانشگاه های دولتی است و دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنند باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند.

تحصیل پزشکی در پرتغال

تحصیل داروسازی در پرتغال

مدرک لیسانس در داروسازی دانش نظری و آموزش عملی در زمینه علوم دارویی را ارائه می دهد. دانش آموزان دوره های شیمی آلی و معدنی، بیوشیمی، فارماکولوژی، فیزیولوژی و غیره دارند.

برای تبدیل شدن به یک داروساز، دانشجو باید دانش خود را در مورد داروها، فارماکودینامیک، عوارض جانبی، اثر متقابل بالقوه بین داروها، استانداردهای تولید دارویی و توزیع به دست آورد.

برای تحصیل رشته داروسازی در پرتغال باید دوران دبیرستان را به اتمام برسانید پس از آن در آزمون ورودی آموزش و پرورش کشور پرتغال در دروس زیست شناسی، زمین شناسی، شیمی وفیزیک شرکت کرده و نمرات قابل قبولی بدست آورید.

همچنین متقاضیان تحصیل در پرتغال باید گواهینامه پزشکی برای اثبات عدم وجود اختلال ذهنی، حسی و حرکتی ارائه دهند. هزینه تحصیل در پرتغال برای رشته داروسازی به طور میانگین در حدود ۱۰۶٫۸۵ یورو در سال می باشد.

شرایط تحصیل در پرتغال

شرایط ویزای دانشجویی برای تحصیل در پرتغال به ملیت شما بستگی دارد. این قوانین برای اتباع EU / EEA و اتباع غیر EU / EEA متفاوت است.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که مایل به تحصیل در کشور پرتغال هستند، به ویزای دانشجویی و مجوز اقامت نیاز دارند. دانشجویان بین المللی باید برای دریافت ویزا به سفارت پرتغال یا هیئت اعزامی دیپلماتیک در کشور خود مراجعه کنند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا قبل از سفر به پرتغال باید ویزای مورد نیاز خود را بدست آورند. درخواست ویزا شما می تواند در هر مکانی بین یک تا سه ماه طول بکشد، بنابراین حتما زودتر اقدام کنید!

پس از ورود دانشجویان غیر اتحادیه اروپا به پرتغال، باید با شعبه محلی خدمات مهاجرت و مرزهای پرتغال (SEF) قرار ملاقات بگذارند تا درخواست اقامت دهند.

پس از آنکه  با ویزای معتبر خود وارد پرتغال شدید، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید برای مجوز اقامت درخواست کنند که این مجوز به مدت یک سال معتبر باشد. بعد از گذشت یک سال، اجازه اقامت تا پنج سال در دفتر محلی SEF شما قابل تمدید است.

شرایط تحصیل در پرتغال

زندگی  دانشجویی در پرتغال

کشور پرتغال علاوه بر آب و هوای معتدل و تجربیات عالی فرهنگی، منفعت دیگری برای دانشجویان بین المللی دارد و آن این است که این کشور یکی از ارزان ترین مکان های زندگی در اروپا است. شهرهای اصلی این کشور بسیار پیشرفته و پر جنب و جوش هستند همراه با موسیقی معاصر و زندگی شبانه هستند. همچنین دانشجویان بین المللی این کشور را به دلیل آموزش عالی آن نیز انتخاب می کنند.

توسط | 2020-07-18T13:01:22+04:30 28th ژوئن, 2020|کشور پرتغال|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید