۶ روش اصلی مهاجرت به پرتغال | معرفی بهترین روشهای اخذ اقامت

مهاجرت به پرتغال

کشور پرتغال برای مهاجرت گزینه مناسبی می باشد این کشور یک کشور اروپایی است که در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است. جمعیت این کشور بیش از 10 میلیون نفر تخمین زده می شود و طبق آمار، دین اصلی مردم پرتغال، کاتولیک رومی است همچنین زبان رسمی این کشور پرتغالی و واحد پول رسمی آن یورو است و یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. ما در ادامه مقاله به بررسی راه های مهاجرت به پرتغال خواهیم پرداخت.

مهاجرت به پرتغال

شرایط مهاجرت به پرتغال

درخواست برای اقامت دائم پرتغال باید به خدمات مهاجرت و مرزهای پرتغال (SEF) ارائه شود. جهت اخذ اقامت دائم پرتغال شما به موارد زیر نیاز دارید:

 • ویزای اقامت معتبر
 • گذرنامه / شناسنامه سفر
 • دو عکس گذرنامه
 • اثبات منابع مالی کافی برای حمایت از خود
 • اثبات اسکان
 • بیمه سلامت
 • گواهی سابقه کیفری
 • اثبات ثبت نام در تأمین اجتماعی و مدارک مالیاتی
 • اثبات اقامت قانونی و بدون وقفه در پرتغال طی پنج سال گذشته
 • اگر در این دوره پنج ساله برای مدت طولانی (بیش از سه ماه) در این کشور حضور نداشتید باید دلیل موجهی همراه با مدرک داشته باشید.
 • اثبات مهارت پایه ای به زبان پرتغالی از طریق گواهی صلاحیت یا آزمون در مرکز سنجش زبان.

وضعیت مهاجرت به پرتغال

ساکنان اتحادیه اروپا و EFTA و ساکنان غیر اتحادیه اروپا پس از پنج سال اقامت موقت در این کشور واجد شرایط درخواست اقامت دائم در پرتغال هستند. این روند برای شهروندان اتحادیه اروپا / EFTA ساده تر است. ساکنان  کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EFTA، در صورت داشتن اجازه اقامت موقت معتبر می توانند برای اقامت دائم پرتغال درخواست دهند و باید ثابت کنند که 5 سال متوالی در این کشور حضور داشته اند.

ساکنان خارجی می توانند پس از شش سال اقامت، تابعیت کامل پرتغال را درخواست کنند، اگرچه استثنائاتی نیز اعمال می شود. به عنوان مثال، برای همسران اتباع پرتغالی فقط سه سال زمان می برد و همچنین اخذ تابعیت برای کودکانی که از یک شهروند پرتغالی یا یک دارنده اقامت دائم خارجی متولد شده اند، بسیار آسان تر است.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاریسرمایه گذاری در پرتغال

در اکتبر 2012، دولت پرتغال برنامه مجوز اقامت طلایی را اجرا کرد که به خارجی ها این امکان را می داد تا اقامت پرتغال را از طریق سرمایه گذاری به دست آورند. در سال 2015، دولت تغییراتی در برنامه ایجاد کرد و الزامات مربوط به دریافت اجازه اقامت را از طریق خرید املاک و مستغلات در پرتغال به روز کرد.

سرمایه گذاران می توانند یکی از هفت گزینه سرمایه گذاری را انتخاب کنند. محبوب ترین آن ها سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. سرمایه گذاران با خرید یک ملک در پرتغال، اجازه اقامت برای کل اعضای خانواده خود را دریافت می کنند. این ملک باید حداقل 5 سال در اختیار سرمایه گذاران بماند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری کلیک کنید.

مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگیاقامت پرتغال از طریق بازنشستگی

شهروندان اتحادیه اروپا که مایل به بازنشستگی و استراحت در کشور پرتغال هستند، یک پروسه درخواست بسیار ساده را پشت سر می گذارند و از بسیاری از مزایای مشابه شهروندان پرتغالی بهره مند می شوند. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند از هر یک از دفاتر منطقه ای خدمات مهاجرت پرتغال یا SEF درخواست دهند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که می خواهند در پرتغال بازنشسته شوند نیاز به دریافت مجوز از دفتر کنسولی پرتغال در کشور خود دارند تا بتوانند به این کشور نقل مکان کنند. این امر نیاز به گذرنامه معتبر، اثبات درآمد کافی، اثبات بیمه درمانی و بررسی سابقه کیفری دارد. اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، باید قبل از درخواست اقامت دائم نیز به مدت 5 سال مجوز اقامت موقت را در این کشور دریافت کنید.

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیلتحصیل در پرتغال

بیش از 50،000 دانشجو بین المللی هر ساله پرتغال را به عنوان مقصدی برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می کنند که دلایل خوبی برای این انتخاب دارند. پرتغال نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی هزینه زندگی و شهریه کمتری دارد.

شرایط ویزای دانشجویی برای تحصیل در پرتغال به ملیت شما بستگی دارد. این قوانین برای اتباع EU / EEA و اتباع غیر EU / EEA متفاوت است.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که مایل به تحصیل در کشور پرتغال هستند، به ویزای دانشجویی و مجوز اقامت نیاز دارند. دانشجویان بین المللی باید برای دریافت ویزا به سفارت پرتغال یا هیئت اعزامی دیپلماتیک در کشور خود مراجعه کنند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا قبل از سفر به پرتغال باید ویزای مورد نیاز خود را بدست آورند. درخواست ویزا شما می تواند  بین یک تا سه ماه طول بکشد، بنابراین حتما زودتر اقدام کنید!

پس از ورود دانشجویان غیر اتحادیه اروپا به پرتغال، باید با شعبه محلی خدمات مهاجرت و مرزهای پرتغال (SEF) قرار ملاقات بگذارند تا درخواست اقامت دهند.

پس از آنکه  با ویزای معتبر خود وارد پرتغال شدید، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید برای مجوز اقامت درخواست کنند که این مجوز به مدت یک سال معتبر باشد. بعد از گذشت یک سال، اجازه اقامت تا پنج سال در دفتر محلی SEF شما قابل تمدید است.

برای دریافت ااطلاعات بیشتر کلیک کنید.

مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگیپناهندگی در پرتغال

برخلاف بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا، پرتغال از ورود پناهندگان حتی پس از آغاز “بحران پناهندگی” در سال 2015 استقبال کرده است و چندین طرح اسکان بلند پروازانه را اعلام کرده است. از طرف دیگر، سیاست های بازداشت پرتغال مورد انتقاد مكرر قرار گرفته است. پناهجویانی که در بنادر ورودی درخواست می کنند به طور منظم بازداشت می شوند. کودکان ممکن است در بازداشتگاه ها قرار بگیرند و گزارش ها حاکی از افزایش این عمل است و هیچ آیین نامه ای برای تعیین شرایط بازداشت وجود ندارد.

پرتغال به طور جدی به دنبال تشویق اسکان مجدد پناهندگان در خاک خود، از جمله از زمان آغاز “بحران پناهندگان” در سال 2015 بوده است. در حالی که بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند مجارستان، اسلواکی و اسلوونی به طرز ناخوشایند به دنبال بستن مرزهای خود و محدود کردن سهمیه های پناهندگان تعیین شده توسط کمیسیون اروپا (EC) بودند. اما پرتغال روند صعودی را نشان داده است، حتی اعلام کرد که باید 10،000 پناهنده را بپذیرد که سه برابر سهمیه EC این کشور است.

علیرغم این برنامه های بلندپروازانه، بسیاری از کسانی که در پرتغال اسکان داده شده اند بنا بر گزارش ها به دلیل کمبود فرصت شغلی و مدیریت ضعیف و تحویل پشتیبانی دولت این کشور را ترک کرده اند.

مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالیتمکن مالی پرتغال

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی و یا خود حمایتی می باشد. در این روش نیاز نیست که شما در این کشور سرمایه گذاری کنید و فقط لازم است نشان دهید سرمایه کافی برای زندگی در این کشور را دارید. در این روش مقداری سرمایه ی مشخص شده باید به مدت مشخصی در حساب متقاضی قرار داشته باشد که متقاضی با اثبات آن به همراه سایر شرایط و مدارک لازم، برای خود، همسر و فرزندان زیر 22 سال خود اقامت و تابعیت کشور پرتغال را دریافت می کند. همچنین لازم به ذکر است که با اقدام کردن برای مهاجرت به پرتغال از طریق این روش به شما اجازه کار نیز داده می شود.

این برنامه بیشتر مخصوص افراد بازنشسته می باشد که می توانند با هزینه زندگی کم در این کشور پیشرفته زندگی و استراحت کنند.

مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملکخرید ملک در پرتغال

مهاجرت به پرتغال با خرید ملک نیز امکان پذیر است. با سرمایه گذاری در بازار املاک پرتغال، صاحبان املاک اقامت پرتغال را از طریق طرح ویزا طلایی پرتغال دریافت می کنند. دارنده این مجوز اقامت پرتغالی حق زندگی در یک کشور اتحادیه اروپا و مسافرت آزادانه در منطقه 26 کشور شنگن را دارد.

دولت پرتغال در حال حاضر خبر موفقیت این طرح را با معاون نخست وزیر پرتغال، پائولو پورتاس اعلام كرده است كه شواهدی وجود دارد مبنی بر اینكه این طرح شروع به دمیدن زندگی جدید به بازار املاك متلاشی شده پرتغال كرده است، زیرا خارجی ها از فرصت دریافت اقامت خود در اتحادیه اروپا استفاده می كنند.

شهروندان آفریقای جنوبی و چین نسبت به طرح ویزای طلایی پرتغال علاقه خاصی دارند. بیشتر مردم علاقه مند به زندگی در شهر های لیسبون، کاسکایی و استوریل بوده اند. در حالی که مناطق زیبا از جمله Cascais و Estoril، با میدان های دیدنی و سواحل باشکوه، تمام مزایای زندگی و اوقات فراغت را نیز ارائه می دهند، این ها در واقع مناطق مسکونی اولیه هستند. در نتیجه این مناطق همچنین دارای بازار اجاره ای قوی هستند و از داشتن یک بازار املاک بسیار فعال اطمینان حاصل می کنند.

چارلز رابرتز، متخصص آژانس املاک و مستغلات، اظهار داشت: “بازار اجازه اقامت از طریق سرمایه گذاری اساساً شامل افراد ثروتمندی است که در کشورهایی زندگی می کنند که احساس می کنند از نظر سیاسی، اقتصادی یا مذهبی ناپایدار هستند.

مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکتثبت شرکت در پرتغال

مراحل ایجاد یک شرکت در پرتغال بسیار سریع و آسان است برای راه اندازی یک شرکت از طریق سرویس “Empresa na Hora به کمتر از 1 ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

محبوب ترین قالب های شرکت مورد استفاده سرمایه گذاران غیر مقیم عبارتند از: “Sociedade por Quotas (Lda)” ،که یک شرکت خصوصی با سهام محدود و دارای حداقل سرمایه لازم و سوشیال، شعبه ای از تجارت غیر مقیم، بدون نیاز به داشتن شخصیت حقوقی جداگانه است. با این شعبه ها مانند یک شرکت داخلی (با توجه به مالیات و انطباق با آنها) برخورد می شود. اما نیازی به ثبت حساب های “والدین” در پرتغال نیست و برخلاف یک شرکت داخلی، توزیع سود توسط شعبه به والدین مشمول مالیات نیست، که محبوبیت آن را برای برخی از انواع سرمایه گذاری ها به حساب می آورد.

همراهی و مشارکت در یک شرکت در پرتغال نیز یک روش ممکن برای درخواست اجازه اقامت توسط شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس و دسترسی به رژیم مالیاتی اقامت غیر معمولی است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت کلیک کنید.

توسط | 2020-07-22T15:53:20+04:30 24th ژوئن, 2020|کشور پرتغال|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید