اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل ۲۰۲۰ + مدارک و الزامات

اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل

اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل در این کشور امکان پذیر می باشد. برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در یکی از مؤسسات آموزش عالی یونان پیدا کنید. در یک مدرسه تابستانی یا زمستانی شرکت کنید، برنامه تحصیل خود را در خارج از کشور اجرا کنید و روحیه تحصیل در یونان را به دست آورید. تحصیل در یونان کاملاً مورد تأیید و پشتیبانی جمهوری یونان است. در این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی یونان و اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل می پردازیم.

تحصیل در یونان

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید از شما خواسته می شود برای ویزای دانشجویی (ویزای ملی – نوع D) در سفارت یونان یا کنسولگری یونان در کشور خود درخواست دهید.

اطمینان حاصل کنید که برای دریافت اطلاعات و جزئیات جدید در مورد روند ویزای دانشجویی با سفارت یا کنسولگری یونان کشور خود تماس گرفته و درخواست خود را به موقع انجام دهید (8-12 هفته قبل از رسیدن).

به طور معمول برای اخذ پذیرش تحصیلی در یونان به اسناد زیر نیاز خواهید داشت:

 1. فرم درخواست ویزا برای اقامت طولانی در یونان، پر شده  و امضا شده (فرم درخواست شخص زیر 18 سال باید توسط والدین یا سرپرست قانونی امضا شود)
 2. یک عکس جدید به و رنگی به اندازه عکس پاسپورت
 3. گذرنامه ای که :(1.دارای اعتبار بیش از سه ماه از تاریخ پایان مدت ویزا است 2.حداقل دو صفحه خالی داشته باشد 3. طی ده سال گذشته صادر شده است)
 4. گواهی سوابق کیفری
 5. گواهی تناسب اندام پزشکی
 6. بیمه پزشکی مسافرتی
 7. نامه ثبت نام و پرداخت هزینه (صادر شده توسط کالج مدیترانه)
 8. گواهی وزارت آموزش و پرورش که کالج مدیترانه ای دارای مجوز معتبر است و در سوابق مربوطه ثبت شده است (تهیه شده توسط کالج مدیترانه)
 9. اثبات دانش کافی زبان انگلیسی
 10. اثبات بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی، هزینه تحصیل و بازگشت (از جمله بورس تحصیلی نهایی)

توجه:

 • اسناد و گذرنامه های ارسالی اصلی باید همراه با یک نسخه باشند.
 • کلیه اسناد ارسالی، اگر به یونانی یا انگلیسی نباشد، باید همراه با ترجمه انگلیسی باشد.
 • ممکن است از متقاضی مدارک اضافی خواسته شود و برای مصاحبه شخصی در سفارت / کنسولگری فراخوانی می شود.
 • در صورت امتناع ویزا هزینه ویزا مسترد نمی شود.
 • مدت زمان لازم برای پردازش ویزا شما وجود خواهد داشت و این مورد بسته به جایی است که درخواست خود را تهیه خواهید کرد.

اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل

در طی 40 روز پس از ورود به یونان، باید برای اداره مهاجرت درخواست اجازه اقامت دهید. اسناد زیر به طور معمول مورد نیاز است:

 • فرم درخواست مجوز اقامت
 • گواهی بیمه پزشکی، صادر شده توسط یک شرکت بیمه پزشکی در یونان
 • گواهی پزشکی، صادر شده توسط یک بیمارستان عمومی یونانی (CXR، تست مانتو)
 • دریافت هزینه مجوز اقامت (پرداخت در تالار شهر انجام می شود)
 • فتوکپی گذرنامه
 • نامه ثبت نام دانشجو که تأیید کرده است که دانشجو در کالج مدیترانه ای ثبت نام کرده است.
 • بیانیه بانکی که تأیید می کند دانش آموز مبلغ کافی در حساب بانکی برای تأمین هزینه های زندگی در یونان را دارد.

تمدید مجوز اقامت سالانه است. برای صدور و تمدید مجوز اقامت توسط کلیه دانشجویان توسط دفتر بین المللی انجام می شود.

کار ضمن تحصیل در یونان

کار ضمن تحصیل در یونان

شهروندان اتحادیه اروپا معمولاً می توانند پس از دریافت اجازه اقامت خود، کار کنند. به اتباع سایر کشورها توصیه می شود برای استعلام حقوق شغلی خود در یونان با سفارت یونان تماس بگیرند. علیرغم رکود اقتصادی فعلی در یونان، فرصت هایی برای اشتغال بعد از تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی، به ویژه در صنایع مهمان نوازی وجود دارد.

شهروندان یک کشور اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ یا سوئیس ممکن است بتوانند بدون نیاز به مجوز کار در یونان مشغول به کار شوند(شهروندان کشورهای دیگر باید اجازه کار داشته باشند.)

لازم به ذکر است که اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل امکان پذیر می باشد که در ادامه مقاله در این مورد نیز توضیح مختصری ارائه می دهیم با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل رایگان در یونان

آیا تحصیل در یونان هزینه زیادی دارد؟ اصلا! دانشگاه ها مدرک دانشگاهی رایگان را برای همه دانشجویان ارائه می دهند!

این یکی از مواردی است که هر ساله تعداد بالایی از متقاضیان را به خود جلب می کند. با این حال، این بدان معنا نیست که ورود به راحتی و بسیار آسان است. در مقابل، کشور یونان دانشجویان خود را ملزم به برگزاری امتحانات ورودی می داند تا مشخص کند که چه کسانی به این آموزش رایگان دسترسی پیدا می کنند. این بخشی از دلیل وجود تعداد زیادی مؤسسه خصوصی است. همچنین برنامه هایی وجود دارد که دانشجویان را برای قبولی در آزمون های پذیرش در کالج آماده می کند.

بنابراین، اگر می خواهید به طور رایگان در یونان در مقطع لیسانس تحصیل کنید، آنچه که ابتدا باید تعیین کنید این است که کدام دانشگاه برای شما مناسب است. معتبرترین آنها در شهر آتن واقع شده است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید در یکی از مؤسسات واقع در جزایر، یک آموزش عالی با کیفیت بدست آورید. به طور خلاصه تحصیل در یونان مزایای زیادی به همراه دارد که یکی دیگر از این مزایا اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل می باشد.

برای ادامه تحصیل در اینجا نیازی به یادگیری زبان یونانی نیست. بنابراین، با نشان دادن شواهدی از مهارت انگلیسی اگر اهل کشور انگلیسی زبان نیستید، می توانید بدون هیچ گونه مسائل دیگر، برنامه دانشگاهی خود را مطالعه کنید. با این وجود، الزامی است که شما دوره های زبان یونانی را در سال اول تحصیلات خود در این کشور بگذرانید.

تحصیل دندانپزشکی در یونان

کلیه دانشگاه های معتبر عالی دولتی و TEI های معتبر در یونان عمومی هستند. مدت زمان کارشناسی برای اکثر رشته ها 4 سال است اما در بعضی رشته ها همانند دندانپزشکی 5 الی 6 سال زمان می برد.

به غیر از مؤسسات آموزش عالی، تعدادی از مؤسسات خصوصی موسوم به کالج نیز در یونان فعالیت می کنند. با این حال، قانون اساسی فعلی یونان، فعالیت مؤسسات خصوصی را در مقاطع دانشگاهی ممنوع کرده است. کالج ها با ایجاد همکاری با دانشگاه های خارجی برای ارائه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد، بر این محدودیت غلبه می کنند. چراکه مطابق قانون فعلی یونان، براساس اختلاط رهنمود EC 2005/36، دارندگان مدارك دانشگاهی توسط دانشگاه های اتحادیه اروپا، همچنین مدارکی که از طریق تحصیل در یك کالج در یونان به دست می آیند، به طور كامل به رسمیت شناخته می شود.

دندانپزشکی در یونان

برای کسب اطلاعات در مورد دانشگاه های یونان اینجا کلیک کنید.

اقامت پس از تحصیل کشور یونان

اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل امکان پذیر است. ویزای تحصیلی یونان بسته مدت زمان تحصیل شما صادر می شود که تا اتمام دوره تحصیلاتتان اعتبار دارد. در صورتی که پس از فارغ التحصیلی بتوانید در شرکتی استخدام شوید، می‌توانید ویزای کاری کشور یونان را دریافت کنید. تا زمانی که قرارداد کاری شما معتبر باشد می توانید از طریق ویزای کاری در این کشور زندگی و کار کنید. اگر به مدت پنج سال اقامت کاری داشته و مالیات ها را به طور منظم پرداخت کنید می توانید برای اقامت دائم کشور یونان درخواست بدهید.

توسط | 2020-06-22T14:19:40+04:30 7th دسامبر, 2019|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید