اخذ اقامت دائم یونان و افتتاح حساب در یونان | آپدیت ۲۰۲۰

اقامت دائم یونان

راه های متفاوتی برای مهاجرت و اقامت یونان وجود دارد که یهترین آن ها از طریق خرید ملک در یونان و تمکن مالی یونان می باشد. مجوز اقامت دائم یونان و ویزای شنگن با خرید ملکی با حداقل ارزش 250،000 یورو به اتباع غیر اتحادیه اروپا داده می شود. ما در این مقاله به بررسی اقامت دائم یونان و اقامت موقت یونان و در حالت کلی به مهاجرت و اقامت یونان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

اقامت دائم یونان

برنامه کارت اقامت یونان شامل کلیه خانواده های غیر اتحادیه اروپا از جمله فرزندان وابسته (تا سن 24 سالگی) و والدین زوجین می شود. اگر مایل به اخذ اقامت دائم یونان هستید، لازم است بدانید که برای به دست آوردن اقامت دائمی یونان از طریق خرید ملک تنها لازم است 250،000 یورو هزینه کنید و کل این پروسه فقط 3 ماه و یا حتی کمتر از آن زمان خواهد برد. این طرح رقابتی ترین طرح اقامت دائم در اروپا است.

اقامت دائم در یونان امکان سفر بدون ویزا به تمام کشورهای منطقه شنگن را برای حداکثر 90 روز در هر دوره 6 ماهه فراهم می کند. با تغییرات قوانین که اخیرا رخ داده، دارندگان کارت پی آر می توانند برای شهروندی یونان (اتحادیه اروپا) نیز درخواست کنند. ساکنان دائم کشور یونان می توانند پس از 7 سال زندگی در یونان، مطابق با مقررات قانونی، برای شهروندی یونان درخواست کنند.

شرایط اقامت دائم در یونان

اقامت در یونان به شما زندگی آزادانه در اتحادیه اروپا و سفر با سهولت را ارائه می دهد همچنین دسترسی به آموزش عالی و مراقبت های بهداشتی را نیز فراهم می کند و به سادگی یک بیمه نامه برای آینده نامشخص به شما ارائه می دهد.

ویژگی های کلیدی:

 • کودکان وابسته تا 24 سالگی را شامل می شود (در ابتدا سن کودک نباید از 21 سال تجاوز کند، سپس می تواند تا 24 سالگی تمدید کند).
 • این برنامه شامل والدین هر دو همسر می شود.
 • زمان پردازش 3 ماهه است (در بعضی مناطق زمان کمتری طول می کشد، یعنی Chania، کرت در 10 روز).
 • حق تقاضای تابعیت اتحادیه اروپا را ارائه می دهد.
 • امکان سفر بدون ویزا در منطقه شنگن برای شما فراهم می شود.

وضعیت اقامت دائم بدان معنی است که خانواده شما حق زندگی آزادانه در یونان را دارند یا به زندگی در کشور خود ادامه می دهند و هر زمان که بخواهند می توانند از مجوز یونان استفاده کنند. یونان با داشتن پروازهای عالی برای اروپا و سایر نقاط جهان، یک پایگاه عالی برای سفر در سراسر اروپا است. علاوه بر این، کیفیت بالای زندگی از جمله امکانات پزشکی نوین، خرید، زیبایی طبیعی، ورزش، رویدادهای فرهنگی، آب و هوای گرم و بسیاری از مدارس و دانشگاه های خصوصی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان تدریس ارائه می دهد، از جمله بهترین امکانات این کشور هستند.

به عنوان دارنده پی آر، شما می توانید از حقوق بهداشتی و تحصیلی همانند شهروندان یونان برخوردار شوید.

شهروندی یونان

مجوز اقامت سریع یونان برای سرمایه گذاران و همسر و فرزندانشان صدق می کند. این مجوز تا زمانی که متقاضی ملک را در اختیار داشته باشد قابل تمدید است و هر 5 سال یکبار با ارائه عنوان ملک به مقامات تجدید می شود. گرفتن اقامت دائم یونان و تابعیت اتحادیه اروپا میراثی را به خانواده های فرزندان شما و نوادگانتان ارائه می دهد. اگر مایل به دریافت اقامت دائم یونان هستید مشاوران و وکلای موسسه گلدن اینوست می توانند در این راه به شما یاری رسانند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید ملک در یونان اینجا کلیک کنید.

شهروندی موقت یونان

سوالاتی که در این رابطه مطرح می شود این است که اقامت موقت یونان شامل چه کسانی می شود؟ و آیا به اقامت دائم یونان تبدیل می شود؟

در پاسخ به سوالات شما لازم است بگوییم که اقامت موقت یونان شامل موارد زیر می گردد:

 • کارگران فصلی
 • ماهیگیران
 • اعضای گروه های هنری
 • اتباع کشورهای ثالث که به منظور ارائه خدمات از یک شرکت مستقر در یک کشور عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا منتقل شده اند
 • اتباع کشورهای ثالث که به منظور ارائه خدمات از شرکتی تأسیس شده در کشور ثالث منتقل می شوند
 • رهبران گروه های گردشگری سازمان یافته
 • دانشجویان کشورهای جهان سوم که در برنامه های کارآموزی یونان شرکت می کنند.

افتتاح حساب در یونان

برای خرید ملک در یونان باید حساب بانکی در یونان باز کنید. سوالی که پیش می آید این است که این کار چقدر سختی دارد و بانک های یونان چه خدماتی را ارائه می دهند؟

افتتاح حساب بانکی در یونان کار آسانی نیست اما به محض اینکه بتوانید یک حساب باز کنید، کار بسیار برایتان آسان می شود چراکه تمامی بانک های بزرگ دارای بانکداری آنلاین هستند همچنین دستگاه های خودپرداز دارای منو های انگلیسی اند.

بانک های اصلی که برای مشتریان بین المللی در نظر گرفته می شوند، بانک پیرائوس، آلفا بانک و یوروبانک هستند. همه آن ها شعباتی در شهرهای بزرگ و همچنین دستگاه های خودپرداز در بسیاری از روستاها و استراحتگاه ها دارند. بیشتر کارمندان شعب به زبان انگلیسی مسلط هستند و معمولاً اعضای کارمند برای کمک به مشتری های بین المللی تعیین شده اند.

توسط | 2020-06-29T11:17:27+04:30 6th فوریه, 2020|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید