راه های کسب اقامت یونان در سال ۲۰۲۰ + ۱۱ مزیت اخذ اقامت

روش های اخذ اقامت یونان

آیا شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که می خواهید در یونان زندگی کنید؟ برای اخذ اقامت یونان روش های بسیاری وجود دارد و شرایط اخذ اقامت یونان در هرکدام از این روش ها متفاوت است.

برای کسب اطلاعات در رابطه با هر کدام از موارد بالا، روی آن کلیک کنید.

اقامت یونان

یونان یکی از آفتابی ترین کشورها در اروپا است که شیوه زندگی مدرن و با کیفیت را ارائه می دهد. یونان عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است، به این معنی که هر یک از دارندگان اقامت یونان می توانند هر نیمسال 90 روز بدون ویزا به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کنند.

هزینه زندگی در یونان نسبت به سایر کشور های اروپایی کمتر است و هر شخص مقیم یونان می تواند از زندگی آفتابی همراه با زیبایی و تنوع بی نظیر در چشم اندازها برخوردار باشد. مردم یونان  رفتاری دوستانه دارند و بسیار مهمان نواز هستند و همه افراد ساکن در این کشور می توانند از یک سبک زندگی آرام همراه با فعالیت در فضای باز، فرهنگ مدرن و فعالیت های اجتماعی بالا برخوردار شوند.

در این مقاله می خواهیم به رایج ترین و رایج ترین انواع اجازه اقامت، یعنی اجازه اقامت برای صاحبان املاک (ویزا طلایی) و اجازه اقامت افراد مستقل از نظر مالی (تمکن مالی) بپردازیم.

برنامه ويزاي طلايي يونان

یکی از محبوب ترین راه های اخذ اقامت کشور یونان از طریق برنامه ویزای طلایی یونان (اخذ ویزای طلایی یونان) است. بر اساس قانون 4251/2014 (ماده20) که اخیرا تصویب شده، نوع جدیدی از اجازه اقامت برای صاحبان املاک و مستغلات در یونان (ویزا طلایی) تعیین شده است. برای به دست آوردن اجازه اقامت برای صاحبان املاک (اقامت طلایی یونان)، پیش شرط های زیر باید انجام شود:

الف) املاک و مستغلات باید متعلق به صاحبان آن باشد.

ب) در موارد مالکیت مشترک، در حالی که ارزش ملک 250.000 یورو است، اجازه اقامت فقط در صورتی اهدا می شود که صاحبان ملک همسر یکدیگر باشند. در موارد دیگر در حالت مالکیت مشترک، اجازه اقامت تنها در صورتی مجاز می شود که مبلغ سرمایه گذاری شده توسط هر یک از صاحبان مشترک حداقل 250.000 یورو باشد.

ج) اگر مالک از طریق یک شخص حقوقی مالکیت را به دست آورد، متقاضی باید 100٪ سهام شرکت را در اختیار داشته باشد.

د) اجازه اقامت در مواردی صادر می شود که شهروند کشور ثالث، مستقیم یا از طریق یک شخص حقوقی، بیش از یک ملک یا املاک و مستغلات با ارزش ترکیبی حداقل 250.000 یورو داشته باشد.

اخذ اقامت یونان

ه) در مواردی که متقاضی می خواهد با ویزای نوع D وارد کشور شود، باید قصد مستند به مالکیت توسط اسنادی که ظرفیت مالی را اثبات می کند(مثلاً یک گواهی دارای اعتبار کلاس A یا یک موسسه مالی شناخته شده) و وجود حساب های بانکی یا سایر دارایی های تلفن همراه مانند اوراق قرضه را تأیید می کنند، پشتیبانی شود. یا باید سهامی وجود داشته باشد که می تواند هزینه سرمایه گذاری حداقل 250.000 یورویی را تأمین کند و این که قصد متقاضی برای خرید ملک را تأیید کند (قرارداد با یک موسسه حقوقی یا با یک دفتر املاک و مستغلات).

و) در مورد شهروندان کشور ثالث که حداقل 10 سال اجاره هتل را برای اقامت در هتل یا اقامتگاه های توریستی مبله در استراحتگاه های گردشگری یکپارچه امضا کرده اند، مشروط بر اینکه حداقل ارزش اجاره نامه 250.000 یورو باشد، در این قرارداد باید هزینه واحد اجاره نامه معادل ده سال اجاره ملک پرداخت شود.

در کلیه مواردی که در بالا ذکر شد، ارزش املاک و مستغلات بر اساس ارزش ملک یا اجاره نامه مشخص شده در قرارداد خرید تعیین می شود. ارزش ملک مطابق قانون 4146/2013، مبلغی است که صریحاً در قراردادی که برای خرید ملک ارائه شده، بیان شده است.

مدت زمان اقامت 5 سال است و هر بار می تواند 5 سال دیگر تمدید شود به شرط آن که متقاضی هنوز مالک این ملک باشد. همچنین اعضای خانواده سرمایه گذار، توانایی درخواست مجوز اقامت به صورت فردی را دارند. برای این منظور، آن ها باید برنامه ای جداگانه ارائه دهند و مجوز آن ها در همان روزی که مجوز سرمایه گذار به اتمام می رسد، منقضی می شود.

 

گلدن ویزا

اقامت یونان با استقلال مالی (FIP)

طبق ماده 20 قانون 4251/2014 (قانون مهاجرت)، شهروندان کشورهای ثالث (غیر اتحادیه اروپا) که از نظر اقتصادی مستقل هستند، در صورت داشتن منابع و درآمد ثابت و كافی در سطح سالانه برای تأمین هزینه های زندگی خود (بازنشستگان با درآمد بالا و غیره) بدون انجام كار یا فعالیت اقتصادی یا سرمایه گذاری مستقل در یونان، واجد شرایط دریافت اجازه اقامت در یونان هستند(ویزای تمکن مالی یونان).

به منظور اعطای اجازه اقامت در یونان به عنوان یک فرد مستقل از لحاظ اقتصادی، شهروند کشور سوم باید برای کسب ویزای بلند مدت (D) به کنسولگری یونان در محل زندگی خود مراجعه کند و به این منظور ثابت کند که وی بدون نیاز به کار یا انجام فعالیت های اقتصادی قادر به تأمین هزینه های زندگی خود در یونان است. همچنین این فرد ممکن است با اعضای خانواده خود همراه باشد که در این صورت هر کدام موظف اند درخواست جداگانه ای برای ویزای بلند مدت (VISA) را به مرجع کنسولی یونان ارائه دهند.

مبلغ پولی که یک شهروند کشور ثالث مایل به اخذ اجازه اقامت در یونان به عنوان یک شخص مستقل از لحاظ اقتصادی است باید دارا باشد، ماهیانه حداقل 2,000.00 یورو است که برای همسر 20٪ و برای هر فرزندی که می خواهد با خود به همراه آورد 15٪ افزایش می یابد.

وجود این مبلغ توسط عناصری چون بازنشستگی یا حساب بانکی مشهود است. همچنین علاوه بر اسناد پشتیبان اثبات وجود منابع مالی کافی مطابق با موارد فوق، شهروند کشور سوم باید اثبات کند که وی در طول اقامت خود در یونان از پوشش کامل پزشکی برخوردار است.

اجازه اقامت برای افراد مستقل از لحاظ اقتصادی دو سال طول می کشد و می تواند هر سه سال یکبار تمدید شود. این نوع اجازه اقامت امکان دسترسی به بازار کار یونان را فراهم نمی کند.

مزایای اقامت یونان

کسب اقامت یونان با خود مزایای زیر را برای شما به همراه می آورد:

 1. کار و زندگی در منطقه شینگن
 2. سفر بدون ویزا به بیش از 170 کشور از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا و اروپا
 3. بازنشستگی در یک کشور امن با آب و هوای گرم و مناسب
 4. آموزش بهتر برای فرزندان متقاضی
 5. کودکان و فرزندان شما در بسیاری از کشور ها بدون داشتن ویزا، اجازه کار یا تحصیل را به دست می آورند
 6. کیفیت بهتر زندگی برای خانواده، از جمله مراقبت های بهداشتی بهتر و یک محیط غیر آلوده
 7. امنیت شخصی
 8. مزایای مالیاتی
 9. آزادی مربوط به داشتن چندین پاسپورت
 10. قیمت نسبتاً پایین املاک و مستغلات
 11. پایین بودن هزینه های زندگی
توسط | 2020-06-24T14:42:53+04:30 24th دسامبر, 2019|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید