اخذ تابعیت یونان| پاسخ به ۱۵ سوال مهم در رابطه با اقامت یونان

تابعیت یونان

در زیر به سؤالاتی که اغلب درباره برنامه مهاجرت به یونان و شرایط شهروندی یونان و اخذ تابعیت یونان پرسیده می شود پاسخ خواهیم داد.

پاسخ به رایج ترین سوالات در رابطه با اخذ تابعیت یونان

 1. سوال: برخی از دلایلی که تابعیت یونان با برنامه سرمایه گذاری، باعث جذب بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی می شود چیست؟

پاسخ: مدیران تجارت بین المللی، سرمایه گذاران و اشخاص مهمی که در سراسر جهان فعال هستند، تابعیت جایگزین و گذرنامه را ابزاری قدرتمند برای برنامه ریزی مالیاتی بین المللی و یک شبکه ایمن می دانند، در صورتی که شرایط زندگی در خانه غیرقابل تحمل شود.

 1. سوال: حداقل سرمایه گذاری لازم برای اخذ اقامت یونان چقدر است؟

پاسخ: حداقل مبلغ سرمایه گذاری در یونان 250,000 یورو برای املاک و مستغلات (املاک یا قطعه زمین) است. حضور متقاضیان در زمان خرید الزامی نیست و این کار توسط نمایندگان قانونی تسهیل می گردد. اقامت دائم هر 5 سال و تا زمانی که شما ملک را تحت مالکیت خود نگه دارید تمدید می گردد.

 1. سوال: برای اخذ تابعیت یونان (تابعیت اتحادیه اروپا) چه مواردی لازم است؟

پاسخ: ساکنان یونان، با گذراندن حداقل 180 روز از سال در کشور یونان، می توانند پس از هفت سال اقامت، درخواست شهروندی یونان و پاسپورت یونان (گذرنامه اتحادیه اروپا) را داشته باشند.

شهروندی یونان

 1. سوال: آیا با داشتن تابعیت یونان به طور خودکار تابعیت اروپا را به من اعطا می کند؟

پاسخ: بله. از آنجا که یونان عضو اتحادیه اروپا است، شهروندان آن به طور خودکار اروپایی محسوب می شوند، این بدان معناست که شما مجاز به زندگی، کار یا تحصیل در هر جای اروپا هستید.

 1. سوال: طبق برنامه اقامت/تابعیت، آیا می توانم خانواده خود را در برنامه خود قرار دهم؟

پاسخ: بله، متقاضی اصلی می تواند همسر، هر دو والدین و همه فرزندان خود را به برنامه اضافه کند.

 1. سوال: آیا به عنوان مقیم یا شهروند، شرط حضور و زندگی در یونان برای من وجود دارد؟

پاسخ: خیر. یونان نیازی به حضور یا اقامت شما در یونان ندارد، مگر اینکه شما قصد مهاجرت به یونان و اخذ تابعیت داشته باشید. اگر می خواهید درخواست تابعیت کنید، باید 7 سال در یونان زندگی کرده باشید.

 1. سوال: آیا تابعیت من منقضی می شود؟

پاسخ: خیر. هنگامی که شما تحت برنامه شهروندی یونان تابعیت خود را به دست می آورید، شما و خانواده تان از شهروندی کامل اروپا برای زندگی برخوردار می شوید که این می تواند به نسل های بعدی نیز منتقل شود.

تابعیت یونان

 1. سوال: اخذ تابعیت یونان (گذرنامه یونان) چقدر طول می کشد؟ روند آن چگونه است؟

پاسخ: به طور معمول، پردازش درخواست اقامت دو ماه طول می کشد اما درخواست تابعیت ممکن است بعد از 7 سال اقامت اعمال شود.

مرحله 1 – سرمایه گذاری های واجد شرایط را بررسی و انتخاب کنید. می توانید برای دریافت لیست کامل اسناد درخواست و برآورد هزینه برای خود و خانواده تان با ما تماس بگیرید. مشاوره ما رایگان است!

مرحله 2 – برنامه اقامت خود را تهیه کنید. جمع آوری اسنادی مانند شناسنامه، سند های ازدواج و طلاق و گواهی عدم سو پیشینه که باید با برنامه ارسال شوند. این مرحله تقریباً دو هفته طول می کشد.

مرحله 3 – بررسی درخواست. مقامات یونان قبل از اعطای اجازه اقامت نهایی، رسید درخواست را صادر می کنند که ممکن است از آن به عنوان مجوز موقت استفاده شود. این سند برای یک سال اعتبار دارد. برنامه مورد بررسی قرار می گیرد و بررسی های لازم به صورت دقیقی انجام می شود. این مرحله تقریباً دو ماه طول می کشد.

مرحله 4 – ویزای طلایی صادر شده است. سند اقامت دائم (ویزا طلایی) پس از بررسی موفقیت آمیز مطالب درخواستی ارسال شده به دولت صادر می شود.

مرحله 5 – برنامه شهروندی. پس از هفت سال اقامت، متقاضی می تواند تابعیت یونانی را درخواست دهد.

 1. سوال: آیا یونان به من اجازه می دهد که تابعیت اصلی خود را حفظ کنم؟

پاسخ: بله در یونان هیچ محدودیتی در مورد تابعیت دوگانه وجود ندارد.

 1. سوال: از شهروندان جدید چگونه مالیات خواهند گرفت؟

پاسخ: تبدیل شدن به شهروند یونان، هیچ گونه پیامدهای مالیاتی ندارد، مگر اینکه به این کشور نقل مکان کنید. افراد اگر بیش از 183 روز از سال را در یونان بگذرانند، به عنوان ساکن یونان برای آن ها مالیات در نظر گرفته می شوند.( اگر می خواهید به پاسپورت برسید، باید مالیات پرداخت کنید)

شهروندی یونان

 1. سوال: “منطقه شنگن” به چه معنی است؟

پاسخ: تابعیت یونان به شما امکان می دهد بدون محدودیت در “منطقه شنگن” اتحادیه اروپا سفر کنید. منطقه شنگن گروهی از 26 کشور اروپایی است که کنترل گذرنامه و مهاجرت را در مرزهای مشترک خود لغو کرده اند. این کشور به عنوان یک کشور واحد برای اهداف مسافرتی بین المللی و دارای یک سیاست ویزای مشترک عمل می کند.

 1. سوال: آیا می توانید در یافتن یک نماینده املاک و مستغلات در یونان به من کمک کنید؟

پاسخ: بله. ما خوشحال می شویم به شما کمک کنیم ملک مسکونی و یا تجاری ایده آل خود را پیدا کنید. وکلای ما در یونان در همه موارد این مرحله (شناسایی خصوصیات مورد نظر، تهیه پیش نویس، بررسی قراردادهای حقوقی و …)  شما را یاری خواهند کرد.

 1. سوال: آیا می توانید در یافتن شغل به من کمک کنید؟

پاسخ: متأسفیم، مهاجرت شما با توجه به برنامه های سرمایه گذاری توسط دولت ایجاد شده است تا افراد با ارزش خالص بالا، صاحبان مشاغل، VIP و سایر افراد با دارایی بالای مالی بتوانند از خود و اقتصاد محلی یونان حمایت کنند. لطفاً توجه داشته باشید: شهروندان جدید نیازی به اجازه کار ندارند. آن ها ممکن است در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا فعالیت کنند.

 1. سوال: آیا می توانید به من کمک کنید تا ویزای دانشجویی بگیرم؟

پاسخ: متأسفیم، ما نمی توانیم در زمینه ویزای دانشجویی شما را کمک کنیم.

 1. سوال: آیا می توانید به من کمک کنید تا ویزای توریستی بگیرم؟

بله می توانید با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

توسط | 2020-06-24T15:09:00+04:30 31st دسامبر, 2019|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید