اخذ اقامت از طریق تمکن مالی یونان آپدیت ۲۰۲۰ + مدارک

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

پروسه اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی یونان جه مدت طول می کشد؟ مدارک مورد نیاز برای اقدام چیست؟

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی برای افراد خارجی که درآمد آن ها از ماهی 2000 یورو بیشتر باشد امکان پذیر است. ما در این مقاله به بررسی کامل اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

در کنار متقاضیان اصلی، مجوزهای اقامت برای همسر و کودکان زیر 18 سال نیز صادر می شود، اما در این حالت، برای درخواست به ازای همسر میزان درآمد مورد نیاز 20٪ و برای هر کودک حداقل میزان درآمد در هنگام درخواست 15٪ افزایش می یابد.

در صورت اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی، مجوز اقامت به مدت دو سال صادر می شود و پس از آن دارندگان می توانند هر سه سال یک بار آن را تمدید کنند. مدت اقامت در یونان محدوده ای ندارد و دارندگان اجازه اقامت می توانند به طور دائم در آنجا زندگی کنند یا اصلاً از کشور دیدن نکنند.

یونان اسناد مورد نیاز برای به دست آوردن این نوع اقامت ( اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی ) را به طور کامل بررسی می کند. گزینه دیگر دریافت مجوز اقامت یونان از طریق برنامه ویزای طلایی تحت عنوان کمک هزینه اقامت سرمایه گذاران با خرید ملک از 250،000 یورو به بالا است. این برنامه دو مزیت دارد: اول اینکه والدین متقاضی اصلی و همسر وی و فرزندان زیر 21 سال واجد شرایط اقامت هستند و دوم اینکه، این مجوز اقامت فقط باید هر 5 سال یکبار تمدید شود.

متقاضیان اقامت خود حمایتی یونان فقط کافی است یکبار به کشور یونان مراجعه کنند. کل این پروسه 10 تا 14 هفته طول می کشد. کل هزینه دریافت مجوز اقامت خود حمایتی یونان حدود 3000 یورو است (1.500 یورو اضافی برای همسر و 1000 یورو برای هر کودک) که این مبلغ به سایر هزینه ها افزوده میگردد. برای اطلاع کامل از هزینه ها تماس بگیرید.

ویزای طلایی

مراحل اقامت تمکن مالی یونان

برای اخذ اقامت تضمینی خود حمایتی یونان، باید:

 • برای ویزای نوع D یونان اقدام کنید.
 • یک شماره شناسنامه مالیاتی یونان دریافت کنید.
 • در یک بانک یونانی حساب باز کنید.
 • درخواست اقامت کنید.
 • ارسال اثر انگشت.

مزایای اقامت خود حمایتی یونان

 1. آزادی سفر یا زندگی بدون ویزا در اروپا: فرد و خانواده وی حق دارند كه نه تنها در تمام طول سال در یونان زندگی كنند، بلكه بدون محدودیت زمانی در منطقه شنگن بمانند.
 2. فرصت های انجام تجارت: دارندگان اقامت حق خرید ملک، ثبت نام و مدیریت یک تجارت را دارند.
 3. بدون نیاز به ماندن در یونان: نیازی به ماندن در یونان برای مدت زمانی مشخص نیست.
 4. دسترسی به سیستم آموزش عمومی: دارندگان حق دارند كه فرزندان خود را در مؤسسات آموزشي كشورهاي شنگن آموزش دهند.
 5. بهداشت و درمان: شهروندان همچنین می توانند از سیستم های بهداشت و درمان مشهور و معتبر جهان در اتحادیه اروپا بهره مند شوند.
 6. امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت اتحادیه اروپا : یکی دیگر از مزایای اقامت تمکن مالی یونان امکان دریافت اقامت دائم است. دارندگان این حق را دارند که پس از پنج سال از تاریخ دریافت اجازه اقامت اقامت دائم را دریافت کنند و به دنبال آن می توانند آزادانه مطالبه تابعیت یونان را داشته باشند.
 7. گزینه هایی برای اخذ اجازه اقامت در یونان: این برنامه برای افرادی با ارزش خالص بالا که مایل به اخذ اقامت دائم با امکان شهروندی هستند.

اقامت خود حمایتی یونان

شرایط اقامت خود حمایتی یونان

طبق بند 20 قانون مهاجرت و ادغام اجتماعی (4251/2014) (ماده 24 قانون قبلی 3386/2005) شهروندان کشورهای ثالث و اعضای خانواده های آن ها که مایل به بازنشستگی در یونان هستند یا بدون کار در یونان زندگی می کنند، می توانند برای خود حمایتی درخواست کنند. مجوز اقامت یونان بر اساس درآمد مستقل یا وجوه خارج از کشور از طریق مزایای بازنشستگی یا مستمری، شغل مجازی، مشاغل، پس انداز یا کمک هزینه است.

این نوع مجوز اقامت برای مدت 2 سال صادر می شود و پس از آن می تواند تمدید شود به شرط اینکه دارنده مجوز اقامت درآمد خود را حفظ کند.

چه کسی می تواند درخواست کند؟

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که از منابع کافی در سطح درآمد سالانه ثابت برای تأمین هزینه های زندگی خود برخوردار هستند، می توانند برای اجازه اقامت 2 ساله اقدام کنند.

مدت زمان مجوز اقامت یونان

اجازه اقامت برای افراد مستقل مالی به مدت 2 سال صادر می شود و ممکن است هر 3 سال تمدید شود.

دسترسی به بازار کار: این نوع اجازه اقامت اجازه دسترسی به بازار کار را نمی دهد.

تمکن مالی در یونان

ویزای تمکن مالی یونان

قبل از هرگونه دادرسی در خاک یونان، اخذ ویزای ویژه از سفارت / کنسولگری یونان در کشور مبداء ضروری است. متقاضی باید به صورت حضوری در مقابل کارمندان سفارت / کنسولگری حضور داشته باشد و در رابطه با هدف درخواست وی، مختصراً توسط کارمندان مصاحبه شود. علاوه بر این، اسناد زیر باید ارسال شود:

 • گذرنامه ای که حداقل برای مدت سه ماه پس از اتمام ویزا اعتبار داشته باشد.
 • گواهی سابقه کیفری متقاضی توسط مراجع ذیصلاح کشور مبدا.
 • گواهی پزشکی توسط یک مؤسسه دولتی یا خصوصی شناخته شده، که اثبات می کند که متقاضی مبتلا به هیچ بیماری خطرناکی نیست.
 • شواهدی از قبیل بانک، تأمین اجتماعی، صورت های بازنشستگی که ثابت می کند شما درآمد سالانه لازم 2000 یورو در ماه را دارید (بودجه اضافی، 20٪ برای همسر، 15٪ برای هر کودک).
 • گواهی نامه ای که متقاضی برای پوشش کامل مراقبت های پزشکی و هزینه های خود در طول اقامت خود در یونان، به بیمه گر پزشکی تقاضا کرده است.

تمدید مجوز اقامت یونان

 • فرم درخواست در دو نسخه که توسط دفتر ما تهیه می شود.
 • سه عکس گذرنامه رنگی اخیر.
 • کپی واقعی گذرنامه معتبر یا سند مسافرتی معادل آن که توسط یونان به همراه ویزا معتبر شناخته شده است.
 • هزینه تمبر که توسط سازمان امور مالیاتی یونان صادر می شود.
 • گواهی که متقاضی برای پوشش کامل مراقبت های پزشکی و هزینه های خود، به بیمه گر پزشکی تقاضا کرده است.
 • شواهدی وجود دارد که تبعه کشور ثالث دارای بودجه کافی، در سطح درآمد سالانه مداوم است.
توسط | 2020-06-29T14:44:03+04:30 13th فوریه, 2020|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید