۵ راه حمل و نقل یونان و جزایر یونان

حمل و نقل یونان

حمل و نقل در یونان طی دو دهه گذشته دستخوش تغییرات اساسی شده است و بسیاری از زیر ساخت های حمل و نقل کشور یونان مدرن سازی شده است. اگرچه حمل و نقل عبوری بین جزایر به روش گذشته باقی ماتده است، اما پیشرفت در زیر ساخت های جاده ای، ریلی، حمل و نقل شهری و فرودگاه ها همگی به پیشرفت گسترده ای در حمل و نقل یونان منجر شده است. این به روز رسانی ها، نقش مهمی در حمایت از اقتصاد یونان داشته است که در دهه گذشته به صنعت ساخت و ساز بسیار متکی بوده است.

حمل و نقل عمومی در یونان

حمل و نقل در یونان

شبکه اتوبوس یونان

اتوبوس وسیله مناسبی برای حمل و نقل شهری در یونان است. اتوبوس های مسافت های طولانی و آن هایی که در جزایر هستند، توسط KTEL اداره می شوند (Koino Tamio Eis Praxeon Leoforion) که بسیار ایمن و مدرن هستند. هر منطقه دارای اپراتور KTL خاص خود است که خدمات محلی را در آن منطقه و شهر های اصلی مناطق دیگر اجرا می کند. نرخ کرایه ها توسط دولت تعیین شده است. این شبکه بسیار مناسب است و تمام شهر های بزرگ را به آتن متصل می کند.

بیشتر روستا ها دارای سرویس اتوبوس روزانه هستند و به طور کلی یک ایستگاه اتوبوس نیز خارج از یک قهوه خانه (kafeneio καφενειο) وجود دارد. متاسفانه در مناطق دور افتاده جدول زمانی به زبان یونانی است، اما اگر بلیط خود را در دفاتر رزرو کنید، جدول زمانی به هر دو زبان یونانی و لاتین به شما ارائه می شود.

هر مسافر دارای شماره صندلی است که در بلیط اتوبوس ذکر شده و شماره صندلی در پشت صندلی مشخص شده است. در سفر های طولانی معمولاً اتوبوس ها هر سه ساعت یک بار متوقف می شوند.

هزینه ها

مسافرت با اتوبوس یک راه مناسب و دم دستی برای مکاشفه کشور است، چرا که بلیط اتوبوس نسبتاً ارزان است و  در هر 100 کیلومتر حدود 4 یورو برای شما هزینه دارد.

برخی مسیرهای اصلی اتوبوس ها

  • آتن- تسالونیکی (31 یورو، 7 ساعت و نیم)
  • آتن – پاترا (16 یورو، سه ساعت)
  • آتن – ولوس (20 یورو، پنج ساعت)
  • آتن – کورفو (44 یورو با کشتی، 8 ساعت و نیم)

شما می توانید بلیط خود را هنگام سوار شدن وسیله نقلیه خریداری کنید و لازم نیست که حتما بلیط اتوبوس را از قبل خریداری کنید.

خطوط اتوبوس یونان

قطار

از بهترین راههای حمل و نقل یونان است. قطار ها در یونان توسط سازمان راه آهن یونان اداره می شوند (Organismos Sidirodromos Ellados).

مشکل عمده اتکا به حمل و نقل قطار، محدودیت شبکه راه آهن است. در یونان دو خط اصلی راه آهن وجود دارد: از آتن به الکساندروپولی از طریق Thessalonik و شبکه Peloponnese که یک روش مفید برای دستیابی از پاترا به آتن است.

خدمات قطار همچنان در حال پیشرفت است و از یک استاندارد خوب برخوردار است. در سال 2004، هنگامی که بازی های المپیک در یونان برگزار شد، شبکه راه آهن تحت بازسازی اساسی قرار گرفت.

مترو آتن

مترو از مناسب ترین راه های حمل و نقل عمومی در آتن است. علاوه بر قطار ها، شبکه متروی آتن(مترو یونان) نیز در سال 2004 برای بازی های المپیک به روز شد. در رابطه با این بازسازی، یک واقعیت جالب وجود دارد: در طول کار های بهسازی 50,000 اثر باستانی کشف شد!

شبکه مترو آتن از سه خط اصلی تشکیل شده است:

  1. خط 1 (سبز): بین ایستگاه های پیرائوس (Piraeus) و کیفیسیا (Kifissia) اجرا می شود.
  2. خط 2 (قرمز): بین آگیوس آنتونیوس(Agios Antonios) و آگیوس دیمیتریوس(Aghios Dimitrios) / الکساندروس پاناگولیس(Alexandros Panagoulis) اجرا می شود.
  3. خط 3 (آبی): بین Egaleo و Doukissis Plakentias اجرا می شود و به سمت فرودگاه Eleftherios Venizelos گسترش می یابد.

نوشیدن، خوردن و سیگار کشیدن در مترو ممنوع است. با این وجود، روشی بسیار مناسب برای دستیابی به هر سوی آتن است. همه ایستگاه ها به زبان یونانی و رومی نوشته شده اند. بلیط یک ساعته است و مهم نیست که چند بار از آن استفاده می كنید.

بسیاری از ایستگاه های مترو دارای آثار باستانی و بعضی از آن ها تقریباً دارای مینی موزه هستند.

نقشه مترو یونان (آتن) را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

مترو آتن

مسافرت هوایی یونان

در یونان 15 فرودگاه بین المللی برای پرواز های بین المللی و داخلی وجود دارد. فرودگاه بین المللی اصلی یونان فرودگاه Eleftherios Venizelos در شهر آتن است. چهار خط هواپیمایی وجود دارد که پرواز های داخلی را انجام می دهند در حالی که اکثر پرواز های داخلی توسط هواپیمایی المپیک انجام می شود. علاوه بر این، هواپیمایی اژه، اسکای اکسپرس و آتن ایرویز نیز مهم و قابل توجه هستند.

شرکت هواپیمایی المپیک در فرودگاه آتن مستقر است و روزانه حدود 150 پرواز را انجام می دهد و دارای شبکه ای از 40 مقصد است.

شرکت هواپیمایی اژه در جزیره کرت مستقر شده و پروازهای خود را از آتن به لسوس، میکونوس، رودز، سانتورینی، الکساندرپولی، کورفو، هانیا، یانینینا، هراکلون و کاوالا ارائه می دهد.

شرکت هواپیمایی اسکای اکسپرس (Sky Express) در هراکلون مستقر است و پرواز های خود را به رودس، کوس، میتیلینی، ساموس، کالاماتا، میکونوس، سانتورینی، ایکاریا، پاتراسی، تسالونیکی، الکساندروپولی و تیرانا ارائه می دهد.

شرکت هواپیمایی آتن ایرویز در آتن مستقر است و پرواز های روزانه را انجام می دهد. محبوب ترین مقصد این هواپیمایی: تسالونیکی، سانتورینی، میکونوس، رودز، زکینتوس و کلفالونیا هستند.

هواپیمایی یونان

مسافرت دریایی یونان

شبکه کشتی در یونان کاملاً پیچیده است و اغلب از ماه مارس تا اکتبر اجرا می شود و خدمات آن در ماه های زمستان کاملاً محدود می شود.

کاتاماران (Catamaran)

کاتاماران نوعی قایق است که از دو بدنه تشکیل شده که توسط قابی به هم وصل شده‌اند و در حمل و نقل یونان مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع قایق بخش مهمی از سفر به جزیره است و کاملاً قابل اعتماد است. اپراتور های اصلی آن Hellenic Seaways ،Blue Star Ferries و Dodekanisos Seaways هستند.

حمل و نقل یونان

کشتی ها

هر جزیره دارای یک سرویس کشتی است. کشتی از مهم ترین وسایل حمل و نقل یونان است.

بندر اصلی Piraeus در 10 کیلومتری جنوب آتن واقع شده است. مقاصد آن عبارتند از: سیکلاد، جزایر دودکان، جزایر شمال شرقی اژه، جزایر خلیج سارونیک و کرت.

دوم بندر مهم رافینا است که در 70 کیلومتری شرق آتن واقع است و با یک سرویس اتوبوس که ساعتی انجام می شود قابل دسترسی است. این برای اویا، لسووس، لیموس و سیکلاد های شمالی کشتی دارد.

بندر لاووریو، واقع در آتیکا بندر اصلی به مقصد Cycladic island of Kea است.

تمام جزایر اژه شمالی- شرقی با Piraeus و بعضی با تسالونیکی ارتباط دارند.

خدمات بین جزایر بستگی به تقاضا دارد. بنابراین توصیه می شود زمانی که قصد سفر را دارید، به ویژه در صورت تمایل به سفر در آخر هفته، جدول زمانی را بررسی کنید.

توسط | 2020-06-28T11:40:52+04:30 23rd ژانویه, 2020|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید