شرایط زندگی در یونان در سال ۲۰۲۰ + مزایای زندگی در یونان

زندگی در یونان چگونه است؟

آیا قصد دارید که به زودی به یونان مهاجرت کنید؟ این کشور با داشتن تاریخ فرهنگی غنی، مردم محلی با رفتار دوستانه و مهمان نواز و بیش از 3000 ساعت آفتاب در سال، توجه مهاجرین بسیاری را به خود جلب می کند. با این وجود باید وضعیت اقتصادی یونان را در نظر بگیرید که یافتن شغل برای کارمندان عادی را دشوار می کند که یکی از مشکلات زندگی در یونان است.

زندگی در یونان

مزایای زندگی در یونان

چشم انداز زندگی در یونان برای بسیاری از مهاجران خواستنی و دلنشین است. تجربه زندگی در این کشور نشان می دهد یونان کشوری بسیار پر جنب و جوش است و به دلیل داشتن آب و هوای خوب در طول سال، تاریخچه جذاب، معماری زیبا و فرهنگ بی نظیر در سراسر جهان مشهور است. یونان در سال 1981 در اتحادیه اروپا پذیرفته شد و از آن زمان این کشور رشد بسیاری داشته است.

به طور کلی یونان کشوری بسیار امن است و در آن جرم و جنایت بسیار اندک اتفاق می افتد. هزینه های زندگی در یونان یکی از کمترین هزینه های زندگی در اتحادیه اروپا است، گرچه به طور کلی شهر هایی مانند آتن از سایرین گران تر هستند.

سطح زندگی بالا است، به خصوص اگر با یک قرارداد مهاجرتی در یونان زندگی کنید. یونانیان به استقبال از میهمانان و رفتار دوستانه مشهور هستند. کلیسای ارتدکس بخش جدایی ناپذیر مردم در یونان است و 99٪ از مردم از این آیین پیروی می کنند.

زندگی یونان

شرایط زندگی در یونان به عنوان مهاجر

پذیرش یونان در اتحادیه اروپا در سال 1981، سرآغاز شروع یک محیط دوستانه تر برای اتباع خارج از کشور بود. پیش از این، یونان کشور بسیار در حال توسعه ای بوده است که مهاجران غالباً بیش از دو سال منتظر خط تلفنی می ماندند! با این حال، عضویت در اتحادیه اروپا استاندارد های زندگی در یونان را به طرز چشمگیری تغییر داد و زندگی آسان تر شد.

تا به امروز، یونان همانند برخی از همسایگان اروپایی خود در بین مهاجران محبوب نیست. این امر تا حدود زیادی به این واقعیت مرتبط است که بسیاری از شرکت های بین المللی در این کشور مستقر نیستند بنابراین، ممکن است ادامه کار و وضعیت کار در یونان، به آسانی مانند سایر مقاصد اروپایی نباشد.

گفته می شود این کشور از کارگران خارجی استقبال می کند و ارتقاء بسیار در حوزه گردشگری یونان به این معنی است که معمولاً فرصت شغل در یونان و کسب و کار در یونان، در این صنعت وجود دارد; مانند افتتاح یک تجارت، تبدیل شدن به راهنمای تور یا مدیریت هتل ها.

برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارند، عاقلانه است که قبل از هرگونه اقدامی جهت مهاجرت، شغل خود را مشخص و تامین نمایند، چراکه سطح بیکاری در یونان نسبتاً بالا است(9.5 درصد).

مزایای زندگی در یونان

زبان یونان

99٪ از مردم و ساکنین این کشور به زبان یونانی صحبت می کنند. زبان های دیگری که صحبت می شوند عمدتا انگلیسی و فرانسوی هستند.

آب و هوا در یونان

آب و هوای یونان مدیترانه ای با روزهای گرم و خشک و زمستان های سرد و معتدل است. در بعضی از مناطق یونان زمستان ها می توان بارش برف را مشاهده کرد اما بیشتر این مناطق محدود به مناطق کوهستانی سرزمین اصلی است.

حقایق کلیدی که همه مهاجران باید درباره زندگی در یونان بدانند

  1. یونان به دلیل داشتن یکی از بدترین سیستم های مراقبت های بهداشتی در اروپا بدنام است و به هیچ وجه مراقبت های بهداشتی برای مهاجران وجود ندارد. از این رو بسیار مهم است که اگر قصد زندگی در یونان را دارید، بیمه خدمات درمانی خصوصی داشته باشید.
  2. هر منطقه در یونان قوانین ساخت و ساز جداگانه و منحصر به فردی دارد، بنابراین آنچه برای یک مهاجرت عمل می کند ممکن است برای دیگری عمل نکند.
  3. پرداخت در یونان تقریباً به طور انحصاری و با پول نقد و یورو انجام می شود. هتل ها معمولاً کارت های اعتباری را می پذیرند، اما اکثر اماکن محلی دیگر مانند میخانه، کافه، تاکسی، کیوسک، فروشندگان خیابانی و دیگر انواع مغازه ها به صورت نقدی با شما معامله می کنند.
  4. اکثر سیستم های فاضلاب در یونان توسعه نیافته اند و به همین دلیل، شما نباید دستمال توالت را در داخل توالت بیندازید، بلکه باید درون سطل جداگانه قرار دهید.

مزایای زندگی در یونان

کار و فرصت های شغلی مهاجران

اگر به زبان یونانی مدرن مسلط نباشید، به سختی می توانید در یونان کار پیدا کنید. اما مشاغل مورد نیاز یونان مانند: آموزش زبان انگلیسی، صنعت توریست، مراقبت از کودکان و کتابچه راهنمای کاربر یا کار کشاورزی برای برخی از مهاجران وجود دارد. بسیاری از شرکت های چند ملیتی انگلیسی زبان نیز ممکن است مهاجرانی که به زبان یونانی مسلط نیستند را استخدام کنند.

هزینه زندگی در یونان

یونان عضو اتحادیه اروپا است و یورو را به اشتراک می گذارد. هزینه زندگی در یونان به طور کلی 30٪ از بسیاری از سایر کشور های اروپایی کمتر است و متوسط حقوق محلی نیز در یونان پایین تر است. نرخ تأمین اجتماعی نیز پایین تر از میانگین کشور های اتحادیه اروپا است، بنابراین مهاجرانی که با درآمد محلی در این کشور زندگی می کنند، همچنان می توانند کاملاً راحت زندگی کنند.

محصولات غذایی در یونان به ویژه در رودز (Rhodes) بسیار ارزان است، جایی که هیچ گونه وارداتی در آن وجود ندارد و این باعث می شود که این مکان به لحاظ هزینه های زندگی بهتر از بسیاری از کشور های اروپایی شود. پیش بینی می شود که در نتیجه تورم ناشی از بحران اقتصادی، هزینه های زندگی در یونان در ماه های آینده حتی به مقدار بیشتری کاهش یابد.

توسط | 2020-06-29T10:40:32+04:30 2nd فوریه, 2020|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید