راههای سرمایه گذاری در یونان در سال ۲۰۲۰ + مزایا

اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در یونان

سرمایه گذاری یکی از بهترین راه های مهاجرت به یونان و اخذ اقامت یونان می باشد. یونان به عنوان یکی از بهترین دروازه های ورود به شینگن شناخته شده است. مکانی که به دلیل دسترسی به بازار بیش از ۱۴۰ میلیون مصرف کننده در جنوب شرقی اروپا و دسترسی به دریای مدیترانه، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این مطلب شرایط سرمایه گذاری در یونان را به شما توضیح خواهیم داد

انواع روش‌های سرمایه‌ گذاری در یونان کدامند؟ سرمایه گذاری در يونان از طریق خريد ملک (گلدن ویزاسرمایه گذاری در يونان از طریق ثبت شركت و سرمایه گذاری در يونان از طریق تمكن مالی (FIP)، روش های سرمایه گذاری در یونان هستند که در اینجا به طور جداگانه به توضیح هر یک از این موارد می پردازیم و شما را با سرمایه گذاری در یونان و مزایای آن آشنا خواهیم ساخت.

سرمایه گذاری در یونان

سرمایه گذاری در کشور يونان از طریق خريد ملک (گلدن ویزا)

افراد می توانند با سرمايه گذاری از طریق خرید ملک (به ارزش حداقل 250 هزار یورو) در یونان اقامت کشور يونان را كسب نمايند که این نوع اقامت هر 5 سال قابل تمدید است. املاک و مستغلاتی كه به منظور اخذ اقامت كشور یونان خريداری می گردد، مي تواند در سرزمین اصلی كشور يونان و یا جزایری كه در اطراف آن است و بخشی از اين كشور محسوب می گردد، قرار داشته باشد.

در صورتی که سرپرست خانواده نشان دهد که توانایی مالی نگهداری از فرزندان بالای 18 ساله خود در کشور یونان را دارد، حضور فرزندان بالای 18 سال در اين پروسه امكان پذير است. ضمن این که در اخذ اقامت كشور یونان از طریق خرید ملک، نیازی به راه اندازی کسب و کار نيست. با این وجود، در صورت خريد ملک در یونان، متقاضیانی که تمايل به زندگی در یونان دارند، می توانند در این کشور کسب و کار راه اندازی نمایند.

پروسه درخواست اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در یونان از طريق خريد ملک حدود 40 روز کاری زمان می برد.

متقاضی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری نباید سابقه کیفری داشته باشد و برای کسب اقامت یونان، به پرداخت بيمه و خدمات درمانی نیاز دارند.

سرمایه گذاری در یونان

سرمایه گذاری در کشور يونان از طریق ثبت شركت

ثبت شرکت در یونان، یکی از فرصت های سرمایه گذاری در یونان است. در حال حاضر بسیاری از افراد(سرمایه داران)، با هدف مهاجرت به اروپا، قصد سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی(حوزه شینگن) را دارند. ثبت شرکت در یونان نیز یکی از گزینه هایی است که سرمایه گذاران به آن می اندیشند.

ابتدا و قبل از هر گونه اقدام حقوقی جهت ثبت شرکت در یونان، باید از شرایط ثبت شرکت در یونان آگاهی داشته باشید. برای آگاهی از این شرایط به طور کامل، می توانید مقاله ما در خصوص انواع ثبت شرکت در یونان را مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری یونان

سرمایه گذاری در يونان از طریق تمكن مالی (FIP)

طبق ماده 20 قانون 4251/2014 (قانون مهاجرت)، شهروندان کشورهای ثالث (غیر اتحادیه اروپا) که از نظر اقتصادی مستقل هستند، در صورت داشتن منابع و درآمد ثابت و كافی در سطح سالانه برای تأمین هزینه های زندگی خود (بازنشستگان با درآمد بالا و غیره) بدون انجام كار یا فعالیت اقتصادی یا سرمایه گذاری مستقل در یونان، واجد شرایط دریافت اجازه اقامت در یونان هستند(ویزای تمکن مالی یونان).

به منظور اعطای اجازه اقامت در یونان به عنوان یک فرد مستقل از لحاظ اقتصادی، شهروند کشور سوم باید برای کسب ویزای بلند مدت (D) به کنسولگری یونان در محل زندگی خود مراجعه کند و به این منظور ثابت کند که وی بدون نیاز به کار یا انجام فعالیت های اقتصادی قادر به تأمین هزینه های زندگی در یونان است. همچنین این فرد ممکن است با اعضای خانواده خود همراه باشد که در این صورت هر کدام موظف اند درخواست جداگانه ای برای ویزای بلند مدت (VISA) را به مرجع کنسولی یونان ارائه دهند.

مبلغ پولی که یک شهروند کشور ثالث مایل به اخذ اجازه اقامت در یونان به عنوان یک شخص مستقل از لحاظ اقتصادی است باید دارا باشد، ماهیانه حداقل 2,000.00 یورو است که برای همسر 20٪ و برای هر فرزندی که می خواهد با خود به همراه آورد 15٪ افزایش می یابد.

مزایای سرمایه گذاری در یونان

  1. دسترسی به بازار مصرف بیش از 140 میلیون مصرف کننده در جنوب شرقی اروپا و دریای مدیترانه
  2. مرکزیت بازارهای نو ظهور اقتصادی متنوع با دسترسی به کشور هایی با جمعیت بالا و تقاضای زیاد کالا و خدمات
  3. ثبت پایدار ترین و پرسود ترین شرکت ها در یونان و داشتن شرایط پایدارتر نسبت به سایر کشور های اروپایی
  4. داشتن تجارت آزادانه، بدون وجود تحریم و مشکلات اقتصادی
  5. شرایط آب و هوایی مناسب و وجود آب و هوای آفتابی در بیشتر روزها
  6. منابع اولیه و مواد معدنی و نیازهای اولیه به طور فراوان برای هر نوع کسب و کاری در دسترس شما است
  7. نیروی کار متخصص و تحصیلکرده و ارزان قیمت در دسترس شما است
  8. یونان کشوری اصیل و دارای ریشه فرهنگی غنی است
  9. اخذ اقامت یونان و اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در یونان
  10. داشتن اجازه کار و زندگی در تمامی حوزه شینگن

مزایای سرمایه گذاری در یونان

کسب اقامت یونان به خودی خود مزایای بسیاری دارد که به طور کامل می توانید در مقاله اخذ اقامت یونان مطالعه فرمایید.

و اما در رابطه با مدارک سرمایه گذاری در یونان: مدارک سرمایه گذاری در یونان در روش های مختلف سرمایه گذاری متفاوت است و شما می توانید مدارک مورد نیاز برای هر روش را در صفحه مربوطه مطالعه نمایید.

توسط | 2020-06-27T11:21:52+04:30 11th ژانویه, 2020|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید