مکان های تاریخی یونان | موزه های جذاب و شگفت انگیز یونان

مکان های تاریخی یونان

کشور یونان به دلیل مواردی از جمله سواحل زیبا و مکانهای تاریخی باورنکردنی بسیار شناخته شده است. آثار تاریخی یونان وصف نشدنی هستند، از قلعه ها گرفته تا معابد باستانی، کشور یونان کشوری است که کاملاً با ساختار های تحمیل شده و معماری باستانی، آزمایش زمان را پشت سر گذاشته است. در سرزمین اصلی و در جزایر آن، آسایش برقرار است. در این مقاله به بررسی مکان های تاریخی یونان، موزه های یونان و آثار باستانی یونان می پردازیم.

مکان های تاریخی یونان

10 مورد از مهمترین مکان های تاریخی یونان

 1. آکروپولیس در آتن

آکروپولیس آتن شاید مشهورترین مکان تاریخی یونان باشد. این مکان چشمگیر بر فراز پایتخت یونان قرار دارد و شامل بقایای بسیاری از بناهای باستانی از جمله پارتنون، معبد قدیمی آتنا و ارشیتون است. شما نمی توانید به شهر آتن بیایید و از این مکان بازدید نکنید.

آکروپولیس

 1. پارتنون – آتن

یکی دیگر از مکان های تاریخی یونان پارتنون است. این بنای تاریخی ساخته شده در قرن 5 قبل از میلاد است و معبدی است که به الهه یونان آتنا اختصاص داده شده است. این دین در طول تاریخ خود آیین های مختلف گوناگونی را در خود جای داده است، از کلیسای مسیحی در قرن ششم میلادی تا مسجدی در اوایل دهه 1460. به دنبال نمایش دقیق آناتومی انسان در مجسمه های موجود در آن باشید.

پارتنون

 1. آکروپولیس رودس

از جمله بناهای تاریخی یونان باستان معبد آپولو و نیمفیا، آکروپولیس رودس است که به دوره هلنیستی (قرن 3 تا 2 قبل از میلاد) برمی گردد و بر ضلع غربی شهر تسلط دارد. حفاری ها از سال 1912 در آنجا انجام شده است اما هنوز هم کل آکروپولیس کشف نشده است.

آکروپولیس رودس

 1. شهر باستانی کامیروس – رودز

این مکان دو بار در اثر زلزله ویران شده است. شهر باستانی کامیروس هنوز هم به عنوان یکی از بهترین ویرانه ها شناخته می شود. قدمت آن به سده هشتم قبل از میلاد مسیح برمی گردد، كامیروس دارای تاریخ متنوعی است و در سه سطح مختلف ساخته شده است. ساختمان ها و بنا های تاریخی در آنجا شامل یک اگورا (مکان مونتاژ)، یک استوا (پیاده رو پوشیده) و یک خانه فواره دوریک است.

شهر باستانی کامیروس

 1. کاخ استاد بزرگ – رودز

قصر استاد بزرگ واقع در شهر رودس در قرن 14th توسط شوالیه رودس ساخته شد و هنگام تصرف این جزیره توسط امپراتوری عثمانی به عنوان قلعه مورد استفاده قرار گرفت. پس از آنکه این مکان در سال 1856 در اثر انفجار عمدتاً نابود شد، ایتالیایی ها آن را به سبک شبه قرون وسطایی مجددا بازسازی کردند.

کاخ استاد بزرگ

 1. قلعه مونولیتوس – رودز

از جمله دیگر مکان های تاریخی یونان می توان قلعه مونولیتوس را نام برد. به عنوان یک قلعه قدیمی، قلعه مونولیتوس در بالای یک صخره بزرگ در بالای روستای  مونولیتوس پنهان می شود. این قلعه در فاصله 70 کیلومتری جنوب غربی شهر رودس واقع شده است تا بتواند منطقه را از حملات دشمن محافظت کند. برای رسیدن به این قلعه باید از یک مسیر باریک صعود کنید، اما در عوض از منظره های خارق العاده ای از ساحل فورنی پاداش خواهید گرفت.

قلعه مونولیتوس

 1. معبد آپولو – دلفی

ویرانه های معبد آپولو در دلفی مربوط به قرن چهارم قبل از میلاد است و در طی چند سال چندین بار تخریب و بازسازی شده است، اما ستون های برج هنوز هم مناطقی را نشان می دهند که روزی زائران باستان از آن صعود می کردند.

معبد آپولو

 1. کلیسای جامع آتن

یکی دیگر از بناهای تاریخی یونان آتن کلیسای جامع آتن است. واقع در میدان میتروپلئوس کلیسای جامع آتن است، این شگفتی معماری در سال 1842 به پایان رسید. این کلیسا به دلیل مشکلات مالی و مرگ و میر در چهار مرحله ساخته شده است، اما امروزه با وجود تحولات بی شماری از سبک، یکی از چشمگیرترین سازه های آتن است.کلیسای جامع آتن

 1. کنوسوس در کرت

کنوسوس امروزه یک مکان باستان شناسی عصر برنز در هراکلیون است. کنوسوس زمانی مرکز یکی از قدرتمندترین تمدن های جهان بود. پایه های انواع کاخ ها در کاوش های بسیاری در اینجا یافت شده است که مربوط به قرن شانزدهم و چهاردهم قبل از میلاد است.

کنوسوس در یونان

 1. کورنیس یونان

فقط 48 مایل با آتن فاصله دارد، کورنیس یک شهر مهم در یونان باستان بود. این مکان در چندین مکان تاریخی از جمله معبد اکتاویا و معبد آپولو قرار دارد، اگرچه بیشتر ساختمان های باقیمانده در اینجا رومی هستند نه یونانی. با گذشت سال ها، بخش اعظمی از شهر در اثر زلزله های مختلف تخریب شده است. با این حال این منطقه هنوز هم مکانی عالی برای بازدید است.

کورنیس یونان

مکان های تاریخی یونان (موزه های یونان)

مواردی که نام می بریم 5 نمونه از موزه های یونان در طی 10 سال گذشته هستند. این موارد عبارتند از:

 1. موزه آکروپولیس
 2. موزه باستان شناسی دلفی
 3. موزه ملی باستان شناسی
 4. موزه باستان شناسی هراکلیون
 5. کاخ استاد بزرگ
توسط | 2020-06-24T11:34:43+04:30 22nd دسامبر, 2019|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید