اخذ ویزای ازدواج یونان | قانون شماره ۱۲۵۰ کشور یونان

ویزای ازدواج یونان

هر کشوری قوانین خاص خود را در زمینه ازدواج شهروندان خود با شخص خارجی، اعمال می کند. ما در این مقاله به بررسی ویزای ازدواج یونان، اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج و اخذ اقامت از طریق تولد در یونان خواهیم پرداخت.

ویزای ازدواج یونان

مراحل اخذ ویزای ازدواج یونان

چگونه ازدواج من در یونان قانونی می شود؟

یک وکیل یا خدمات ترجمه وزارت امور خارجه یونانی باید ترجمه رسمی گواهی ازدواج را در کشور مبدا شما تایید کند.

آیا مهاجرت به یونان از طریق ازدواج امکان پذیر است؟

در حال حاضر، ازدواج مستلزم کسب یا از بین رفتن تابعیت یونان نیست. قبل از سال 1984، زنی که با یک یونانی ازدواج می کرد، به طور خودکار تابعیت کشور یونان را می گرفت.

برای اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج و اخذ ویزای ازدواج یونان، اگر همسر شهروند یونانی شهروند یک کشور جهان سوم است باید یک نسخه معتبر از گذرنامه خود را به همراه ویزای مربوطه یا مجوز اقامت موقت یا دائم، گواهی ثبت ازدواج، نسخه کپی شناسه شهروند یونان و گواهینامه بیمه شهروندی کشور سوم را به اداره صالح غیر متمرکز ارائه دهد.

برای اخذ ویزای ازدواج یونان و مجوز اقامت یونان برای شهروندان کشورهای جهان سوم در ابتدا این مجوز با انقضای 5 ساله اعطا می شود و پس از پایان انقضای 5 سال در صورتی که ازدواج با هیچ خلل و مشکلی روبرو نشده باشد این مجوز به یک مجوز اقامت 10 ساله تبدیل می شود. به این نکته توجه داشته باشید که فرد متقاضی باید حداقل 6 ماه از هر سال را در یونان سپری کرده باشد.

الزامات اساسی ازدواج یونانی

greek marriage

قانون شماره 1250 کشور یونان از تاریخ  18 ژوئیه 1982 اجازه می دهد که هر دو مراسم ازدواج مدنی و مذهبی در خارج از کشور صورت بگیرند. پیش از این فقط مراسم مذهبی توسط دولت یونان به رسمیت شناخته شده بود.

شهروندان کانادایی ممکن است بخواهند در یک مراسم مدنی توسط یک شهردار و یا در یک مراسم مذهبی توسط یک کشیش ازدواج کنند. اگرچه برای شهروندان کانادایی که مایل به ازدواج در یونان هستند، الزاماتی برای اقامت وجود ندارد، اما ممکن است مراحل بوروکراتیک قبل از صدور گواهی ازدواج چندین هفته طول بکشد.

جواز ازدواج را می توان قبل از آمدن به یونان از محل زندگی فعلی شخصی دریافت کرد و به طور کلی توسط مقامات یونان پذیرفته می شود. اما این تنها در صورتی صدق می کند، که عروس و داماد در یونان اقامت نداشته باشند.

برای دریافت مجوز ازدواج یونانی برای مراسم ازدواج در یونان که تنها شامل کانادایی ها می شود، مدارک زیر لازم است:

  • گذرنامه یا سایر اسناد مسافرتی
  • یک نسخه معتبر از شناسنامه شما به همراه یک ترجمه رسمی. ترجمه های رسمی را می توان در بخش ترجمه وزارت امور خارجه یونان، خیابان 3 Voukourestious، طبقه 3 (ورودی از تئاتر ORVO) در شهر آتن به دست آورد. تهیه این ترجمه تا یک هفته ممکن است طول بکشد.
  • در صورت لزوم، مدارک مستند (گواهی فوت یا حکم طلاق نهایی) در مورد خاتمه ازدواج قبلی ( در صورتی که بیش از یکبار ازدواج کرده اید، جدیدترین ازدواج را در نظر بگیرید)، همراه با ترجمه رسمی.
  • تأیید یک کنسولگری کانادا مبنی بر اینکه هیچ گونه مانعی برای ازدواج وجود ندارد (یعنی هیچ یک از طرفین زیر 18 سال نیست و هیچ ازدواج قانونی دیگری وجود ندارد). برای افراد زیر 18 سال، تصمیم دادگاه برای تأیید ازدواج لازم است.
  • نسخه ای از روزنامه ای که در آن اعلامیه عروسی منتشر شده است. اعلامیه های عروسی باید قبل از ارائه درخواست جواز ازدواج در یکی از روزنامه های محلی به زبان یونانی منتشر شود (اسامی باید به صورت آوایی به زبان یونانی نوشته شود و نه با حروف لاتین). در شهرهای کوچک که روزنامه ها منتشر نمی شوند، اطلاعیه ها توسط شهردار یا رئیس جمهور در شهرداری یا دفتر جامعه ارسال می شود.

چه مدت سند و ویزای ازدواج یونان معتبر است؟

این سند به مدت 6 ماه از تاریخ انتشار معتبر است. اگر ظرف مدت 6 ماه از صدور سند ازدواج یونان با نامزد یونانی خود ازدواج نکنید، باید مجدداً با اسناد پشتیبان جدیدی اقدام کنید.

مجوز اقامت یونان

ویزای اتحاد مجدد خانواده در یونان

اگر می خواهید به یک عضو خانواده در یونان بپیوندید، باید برای ویزای اتحاد مجدد خانواده اقدام کنید. فقط موارد زیر مجاز به درخواست هستند: همسر و فرزندان زیر 18 سال فرد مقیم یونان. این ویزا نیز با هدف برقراری روابط خانوادگی مانند ازدواج یا فرزندخواندگی اعطا می شود.

اخذ اقامت یونان از طریق تولد

تولد در یونان

در حالت کلی اخذ تابعیت یونان از طریق تولد در یونان امکان پذیر نمی باشد همچنین تولد فرزند در یونان مسبب اخذ تابعیت این کشور برای والدین نخواهد شد. بنابراین اگر فرزندی از والدین خارجی در اینجا متولد شده باشد، حق شهروندی یونان را به آن ها نمی دهد. در نتیجه مهاجرت به یونان از طریق تولد امکان پذیر نمی باشد.

طبق مقالات نوشته شده تنها طبق شرایط زیر پس از سال 2010 مهاجرت به یونان و اخذ تابعیت از طریق تولد امکان پذیر می باشد:

  • مادر در طول بارداری و زمان تولد فرزند دارای تابعیت یونان باشد و یا
  • در زمان تولد فرزند پدر دارای تالبعیت کشور یونان باشد یا
  • پدر و مادری که تابعیت کشور یونان را ندارند باید حداقل 5 سال را به صورت قانونی همراه با مجوز اقامت یونان در این کشور زندگی کرده باشند.

معمولا در مواردی که پدر و مادر ازدواج نکرده باشند و یکی از آن ها یونانی و دیگری خارجی باشد مشکلاتی به وجود می آید.

اگر شما مایل به اخذ اقامت کشور یونان هستید اما پدر و مادر یونانی ندارید می توانید از طریق سایر روش های اخذ اقامت یونان در سال 2020 اقدام کنید.

توسط | 2020-06-28T13:50:41+04:30 27th ژانویه, 2020|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید