همه چیز درباره نحوه اخذ ویزای شینگن یونان در ۲۰۲۰

ویزای شینگن یونان

علاقه مندان به بازدید از کشور یونان، ملزم به دریافت ویزای شینگن یونان هستند و با وجود اینکه مدت زمانی که سفارت یونان برای اعلام نتیجه اخذ ویزا اعلام کرده است، یک ماه کاری می‌باشد، باید سه ماه قبل از تاریخ سفرشان اقدام به دریافت ویزای شینگن یونان نمایند. در این مقاله در رابطه با شرایط اخذ ویزای یونان شما را راهنمایی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

برای دریافت روادید یونان ابتدا باید به سایت سفارت یونان مراجعه کنید و اقدام به پر کردن فرم درخواست ویزای یونان نمایید تا برای شما وقت سفارت یونان مشخص شود. بعد از تکمیل فرم تا زمان وقت سفارت، زمان دارید تا مدارک اخذ ویزا را تکمیل کنید و در روز مصاحبه در سفارت یونان تحویل دهید.

ویزای شینگن یونان

آیا ویزای یونان شینگن است؟

یونان عضو حوزه‌ شینگن (Schengen) است و خب طبیعتا باید انتظارش را داشته باشید که بدون ویزای شینگن نمی‌توانید به این کشور سفر کنید. در صورتی که شما برای اخذ ویزای توریستی شینگن از طریق کشور یونان اقدام کنید، باید بیشترین زمان سفرتان در همین کشور باشد. همچنین باید ورود و خروج شما به منطقه‌ شینگن هم باید از کشور یونان باشد.

مراحل اخذ ویزای شینگن یونان

ابتدا باید متقاضی با توجه به نوع سفر، نوع ویزای درخواستی را مشخص کند؛ سپس، فرم درخواست ویزا را دانلود کرده و آن را با دقت تکمیل نماید. ارائه فرم مذکور در روز مصاحبه به همراه سایر مدارک الزامی است

در مرحله بعد، متقاضی باید با ارسال ایمیل وقت مصاحبه را درخواست کند. پس از انجام این مرحله، ایمیلی حاوی نامه و تاریخ مصاحبه برای متقاضی ارسال می‌شود. نتیجه درخواست‌های ارسالی به این ایمیل‌ ها تا دو روز کاری برای متقاضیان ارسال می‌شود. در مرحله پایانی، باید متقاضی در تاریخ تعیین شده به همراه مدارک برای انجام مصاحبه و ثبت اطلاعات مراجعه کند.

ویزای شینگن یونان

مدارک ویزای شینگن یونان

مدارک لازم برای اخذ ویزای یونان شامل موارد زیر است:

 • فرم پر شده و تکمیل شده درخواست ویزای یونان
 • 2 قطعه عکس رنگی جدید با پس‌زمینه سفید در ابعاد 5 * 4.5
 • گذرنامه متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار و با حداقل 2 صفحه خالی به همراه همه گذرنامه های قبلی
 • بیمه نامه مسافرتی با تعهد حداقل 30000 یورو
 • رزرو قطعی بلیط هواپیما و واچر هتل
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 • اصل شناسنامه و کارت ملی متقاضی با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
 • اصل گواهی اشتغال به کار با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
 • گواهی اشتغال به کار با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی

که برای مشاغل دولتی می تواند حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه‌ مرخصی و آخرین لیست بیمه باشد. برای بازنشسته‌ ها، ارائه‌ حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی کفایت می کند و پزشکان می توانند از پروانه مطب، کارت نظام پزشکی و دانش‌نامه تحصیلی استفاده کنند.

 • نامه رسمی از بانک که مشخص کننده وضعیت حساب بانکی متقاضی در سه ماه گذشته باشد با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
 • اصل کلیه اسناد ملکی با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی

مدت زمان اخذ ویزای یونان، در واقع حداقل مدت زمانی که برای بررسی ویزای شینگن شما (پدیرفتن یا ریجکت شدن شما) از طرف سفارت به طول می انجامد، دو هفته می باشد و در این مدت سفارت به بررسی مدارک شما می پردازد. به همین علت کلیه متقاضیان باید تا سه ماه قبل از تاریخ سفر به این کشور برای دریافت ویزا اقدام کنند.

ویزای شینگن یونان قیمت

نوع ویزا : توریستی

مدت اقامت: 90 روزه

زمان تحویل: 15 تا 30 روز کاری

هزینه: 60 یورو

نکته: به جز هزینه‌ صدور ویزا باید 27 یورو دیگر هم برای هزینه‌ خدمات بپردازید.

نکته: هزینه‌ صدور ویزا در داخل سفارت و به صورت ریالی پرداخت می‌شود.

یونان عکس

حرف آخر:

ویزای شینگن یونان تضمینی” اصلا وجود ندارد. مواردی وجود دارد که با انجام و رعایت آن ها، درصد ویزای شما بسیار بالا می رود. اما این قضیه هیچ گاه به این مغنا نیست که شما 100 درصد ویزا را اخد خواهید کرد. اگر با کلمه ویزای تضمینی برخوردید، بدانید که این قضیه در عمل قابل اجرا نخواهد بود!

توسط | 2020-06-24T14:54:46+04:30 29th دسامبر, 2019|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید