معرفی ۴ نوع ویزای یونان و اخذ ویزای توریستی یونان

ویزای یونان

آیا یونان ویزا می خواهد؟ بله! اگر شما فردی با ملیت ایرانی هستید، برای ورود به کشور یونان و حوزه شینگن، به ویزا نیاز دارید. شما باید برای درخواست ویزای یونان، بعد از اقدام برای وقت سفارت، در زمان مقرر به سفارت یونان در تهران مراجعه کنید.

ویزای یونان

انواع ویزای یونان از نظر مدت زمان مجاز برای حضور در یونان:

ویزای نوع A

ویزای یونان نوع A که در واقع همان ویزای ترانزیت فردوگاهی است؛ به منظور اقامت کوتاه مدت چند ساعته در فرودگاه صادر می شود. چنانچه قصد پرواز به کشور ثالثی دارید که در مسیر رسیدن به آن کشور می بایست در یکی از فرودگاه های یونان توقف نموده و پرواز خود را تعویض نمایید، می بایست این ویزا را اخذ نمایید. قابل ذکر است که شما با داشتن ویزای نوع A حق خروج از فرودگاه را نخواهید داشت.

ویزای نوع B

ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و می‌تواند از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از مسیر زمینی خود را به کشور دیگری غیر از شینگن برساند. ویزای نوع B می تواند چند روز اعتبار داشته باشد تا شما خود را به کشور مورد نظر برسانید.

ویزای نوع C

ویزای یونان از نوع C در دسته ویزاهای کوتاه مدت قرار می گیرد و دارنده آن مجاز است حداکثر به مدت 90 روز در یونان یا دیگر کشور های حوضه شینگن به گشت و گذار بپردازد. ویزای توریستی و در بعضی موارد ویزاهای تجاری یونان (کشور های منطقه شینگن) در این دسته بندی قرار می گیرند. چنانچه شما قصد اخذ ویزای توریستی یونان را داشته باشید، ویزای شما در دسته ویزا های کوتاه مدت نوع C قرار خواهد گرفت و در اصطلاح شما باید یک ویزای تایپ C اخذ نمایید.

گفتنی است که ویزاهای تایپ C به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. Single Entry: شما مجاز به یک بار ورود به منطقه شینگن هستید.
  2. Double Entry: شما مجاز به دو بار ورود به منطقه شینگن هستید.
  3. Multiple Entry : شما مجاز به بیش از دو بار(چند بار) ورود به منطقه شینگن هستید.

ویزای نوع D

ویزای یونان از نوع D برای کسانی صادر می شود که قصد اقامت بیش از 90 روز را در خاک این کشور داشته باشند. این ویزا که به ویزای ملی National Visa معروف است برای اهداف تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … صادر خواهد شد.

انواع ویزای یونان:

  • ویزای توریستی یونان
  • ویزای تحصیلی یونان
  • ویزای کار یونان (ویزای تجاری یونان)
  • ویزای ترانزیت یونان

ویزای توریستی یونان

به‎ طور کلی ویزاهای توریستی برای سفر های گردشگری و تفریحی به یونان مناسب هستند که نهایتاً 90 روزه یا همان سه ماهه صادر می‌شوند. این ویزا برای افرادی که با تور یونان به این کشور سفر می‌کنند یا کسانی که قصد دیدار اعضای خانواده‌شان را دارند، صادر می‌شود. بنابراین اگر بخواهید برای اهدافی غیر از این ‎ها از این نوع ویزا استفاده کنید، ریجکت خواهید شد.

مشخص است که متقاضیان با داشتن این ویزا نمی توانند در یونان کار کنند یا به تحصیل بپردازند.

سانتورینی

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یکی از ویزا های پرطرفدار یونان است. چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی به یونان و تحصیل در دانشگاه های یونان را دارید، ملزم به اخذ ویزای تحصیلی یونان خواهید بود. برای تحصیل در این کشور شما باید پس از ارائه درخواست تحصیل در مرکز آموزشی مورد نظر، از یکی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی آن نامه پذیرش دریافت نمایید. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه و مرکز آموزشی مورد نظر خود، نوبت به اخذ ویزای یونان از نوع تحصیلی خواهد رسید.

برای تحصیل در یونان یک شرط ساده را باید رعایت کنید؛ آن هم این است که یکی از زبان‌ های یونانی یا انگلیسی را یاد گرفته باشید. چون واحد های درسی به یکی از این دو زبان تدریس می‌شوند.

برای دانشجویان اروپایی تحصیل در یونان به زبان یونانی رایگان است اما غیر اروپایی‌ ها باید شهریه پرداخت کنند..

پس مهم ترین نکته برای ادامه تحصیل در یونان، دانستن زبان یونانی است زیرا تنها تعداد کمی از دانشگاه‌های خصوصی این کشور با زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. با این وجود اگر دانشجوی متقاضی به زبان یونانی و بعضا انگلیسی تسلط نداشته باشد از طرف دانشگاه پذیرش کننده یک دوره یک ساله به جهت آموزش زبان یونانی برای وی در نظر گرفته می‌شود.

از مزایای تحصیل در این کشور، اجازه کار پاره وقت در کنار تحصیل و ارائه خدمات درمانی رایگان به دانشجویان است.

تحصیل در یونان

ویزای کار یونان (ویزای تجاری یونان)

یکی از راه های مهاجرت به یونان و اخذ اقامت دائم یونان، مهاجرت از طریق کار و اخذ ویزای کاری یونان می باشد. ویزای کاری، در دسته بندی در دسته ویزای نوع D قرار می گیرد.

پیش از اقدام جهت اخذ ویزای یونان از نوع کاری، می بایست از یک کارفرمای معتبر یونانی، یک دعوتنامه شغلی یا به اصطلاح یک Job Offer داشته باشید.

داشتن یک Job Offer از کارفرمای یونانی به این سادگی ها نیست و ضوابط خاص خود را دارد: به این صورت که اگر یک کارفرمای یونانی بخواهد یک نیروی کار خارجی را استخدام کند، ابتدا باید آگهی شغلی مورد نظر را مطبوعات این کشور به انتشار برساند؛ چنانچه پس از گذشت 3 ماه از انتشار این آگهی هیچ نیروی کار داخلی از اتباع یونان واجد شرایط اخذ آن منصب شغلی نبود، کارفرمای مذکور می بایست به مدت 3 ماه دیگر آن آگهی شغلی را در کل اتحادیه اروپا منتشر کرده و اگر باز هم به نتیجه ای نرسید، آن گاه نوبت به استخدام شما به عنوان یک نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا می رسد!

ویزای ترانزیت یونان

ویزای ترانزیت یکی از ویزاهای کوتاه مدت است (ویزای نوع A) که برای شخص متقاضی این اجازه را صادر می‌کند که در فرودگاه در شهر های میانی مسیر خود برای تایمی کوتاه توقف داشته باشند و از یک کشور واسطه برای رسیدن به مقصد اصلی استفاده کنند. اعتبار این ویزا می‌تواند از چند ساعت تا چند روز متغیر باشد.

اقامت یونان

برای اخذ ویزای یونان فوری و ویزای یونان تضمینی، می توانید با شماره تماس های ما ارتباط برقرار کنید!

توسط | 2020-06-24T14:38:56+04:30 27th دسامبر, 2019|کشور یونان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید