اقامت از طریق ثبت شرکت در اروپا (آلمان، بلژیک و…)

اقامت از طریق ثبت شرکت در اروپا

امروزه مهاجرت به اروپا مورد توجه افراد بسیاری است. برای کشور های عضو اتحادیه اروپا روند جذب مهاجران به کشور از طریق مهاجرت تجاری راهی مناسب جهت جذب سرمایه است که تاثیرات مثبت بر اقتصاد آن کشور دارد. با این وجود، هر کشوری برای مهاجرت تجاری و اجازه اقامت، قوانین و الزامات خاص خود را دارد. بعضی از کشور ها (به طور عمده کشور های اروپایی توسعه یافته) الزامات بالایی را برای مهاجرت تجاری قرار می دهند. ساده ترین و سریع ترین راه مهاجرت به اروپا و کسب مجوز اقامت در اروپا، بازکردن یا خرید کسب و کار در اروپا است. با اقامت از طریق ثبت شرکت در اروپا بیشتر آشنا شوید. در این مقاله به طور ویژه به روش اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اروپا می پردازیم.

محبوب ترین روش های مهاجرت عبارتند از:

  1. کسب و کار در اروپا (اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اروپا)
  2. قرارداد کار (فقط برای متخصصان واجد شرایط)، تحصیل در اروپا
  3. ازدواج با ساکن محلی

مزایای ثبت شرکت در اروپا

مهاجرت به آلمان

برای مثال، اگر می خواهید به آلمان مهاجرت کنید، باید بیش از 250 هزار یورو سرمایه گذاری کنید و حداقل 5 موقعیت کاری ایجاد کنید.

از تاریخ 1 اوت 2012 الزامات به طرز چشمگیری تغییر کرده اند و اکنون الزامات زیر وجود دارد: پتانسیل ایده های تجاری پیشنهادی، تجربه کسب و کار، همکاری و کمک در زمینه تحصیل و اشتغال، سرمایه گذاری ها، نوآوری ها و تحقیقات در کشور آلمان.

آلمان پیشنهاد می دهد که در ابتدا برای یک سال اجازه اقامت بر مبنای مهاجرت تجاری صورت بگیرد و در صورتی که شخص در فعالیت های تجاری موفق باشد، اجازه اقامت در آلمان برای مدت 3 سال به او داده شود.

مهاجرت به بریتانیا

مهاجرت به بریتانیا بر اساس برنامه های سرمایه گذاری پیچیده تر است. در بریتانیا چندین برنامه برای دریافت مجوز اقامت وجود دارد که رایج ترین آن ها عبارتند از: برنامه سرمایه گذار (حداقل مبلغ سرمایه گذاری 1.2 میلیون یورو) و برنامه کارآفرینی (حداقل مبلغ 230 هزار یورو). اجازه اقامت برای 3 سال، با حق تمدید 2 ساله صادر می شود.

سایر کشورها

برای مهاجرت به ایرلند، باید حداقل 300 هزار یورو سرمایه گذاری کنید و 2 موقعیت کاری ایجاد کنید. شما می توانید به صورت قانونی به اتریش مهاجرت کنید اگر حداقل 30 تا 100 هزار یورو در اقتصاد آن کشور سرمایه گذاری کنید و حداقل هزینه های کسب و کار را که معادل ماهانه 650 یورو (مالیات، بیمه اجتماعی، آدرس قانونی و غیره) است، پرداخت کنید.

کشورهای دیگر اتحادیه اروپا که از لحاظ اقتصادی در حال توسعه هستند، شرایط مطلوب تری را برای مهاجرت تجاری به اروپا ارائه می دهند.

در این کشورها حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری بسیار کم تر است، هزینه های کسب و کار ماهانه پایین تر است ضمن این که شما نسبت به کشورهای اروپایی توسعه یافته فرصت های مشابهی خواهید داشت که پس از دریافت مجوز اقامت برای شما فراهم خواهد شد.

مجوز اقامت در اسلوونی، لهستان، اسلوواکی یا هر کشور دیگر به شما امکان سفر و انجام کسب و کار در اروپا را می دهد.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

شانس شما برای شروع کسب و کار و اخذ مجوز اقامت چگونه است؟

با توسعه مداوم اتحادیه اروپا، برای شهروندان کشور های خارج از اروپا، دریافت مجوز اقامت برای شروع کسب و کار در اروپا به طور فزاینده ای دشوار شده است.

این قضیه تقریبا به این واقعیت مربوط است که اتحادیه اروپا نیاز دارد که همه شهروندان کشور های عضو با همان اتباع در نظر گرفته شوند.

برای مثال یک کار آفرین یونان که کسب و کاری را در فرانسه آغاز می کند، به عنوان یک شهروند فرانسوی تحت حمایت، خدمات، آموزش و وام است.

در نتیجه، تقاضای کارآفرینان و افراد کسب و کار از خارج از اروپا برای ارائه ایده های نوین، خدمات و محصولات، بسیار کم است.

اگر چه محیط کسب و کار برای غیر اروپایی ها نسبت به اروپایی ها چندان دوستانه نیست. در هر صورت، هر کشور عضو اتحادیه اروپا قوانین خاص خود را دارد و چگونگی اهدای مجوز اقامت به افراد را با اهداف تجاری خود تطبیق می دهند. در زیر یک مرور کلی از شرایط اقامت برای محبوب ترین مقصد اروپا برای مهاجران را ارائه می دهم.

بلژیک

خارجیانی که مایل به ایجاد یک کسب و کار و یا خود کار هستند باید (کارت حرفه ای) را به دست آورند که به آن ها اجازه فعالیت اقتصادی در کشور بلژیک را می دهد. ممکن است مجبور شوید شرایط خود را (تحصیلی، دانش و تجربه مربوطه) ثابت کنید و در زمینه حرفه ای خود برای کسب کارت، موفقیتتان را نشان دهید.

ممکن است لازم باشد که نشان دهید سرمایه کافی برای سرمایه گذاری کسب و کار خود دارید و می توانید از خودتان حمایت کنید. برای راه اندازی کسب و کار و یا دنبال کردن خود اشتغال در بلژیک شما باید در Banque-Carrefour des Entreprises) BCE) که یک رجیستری کسب و کار دولتی برای شرکت های کوچک و خود اشتغال است ثبت نام کنید. مراکز کسب و کار زیادی در سراسر بلژیک وجود دارد.

شرکت های مشاوره ای دولتی به شما کمک می کنند تا کسب و کار خود را به وسیله BCE ثبت کنید، جواز های مورد نیاز و شماره های مالیاتی را بدست آورید، و به شما در مشکلات دیگری که ممکن است با آن ها رو به رو شوید کمک می کند.

دانمارک

خارجیان خارج از اروپا می توانند یک کسب و کار را باز کنند یا فعالیت های خودکفائی را در دانمارک دنبال کنند، مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشند.

باید منافع تجاری خاص دانمارکی مربوط به ایجاد کسب و کار شما در دانمارک باشد، و باید اسناد و مدارکی ارائه داید که نشان دهد که شما در حال حاضر دسترسی به امکانات مالی کافی برای اجرای کسب و کار خود را دارید.

به عنوان یک فرد کارآمد، معمولا یک مجوز اقامت یک ساله با امکان تمدید برای شما وجود دارد. پس از گذراندن دو سال اقامت، ممکن است اجازه اقامت برای یک دوره طولانی تر به شما داده شود.

به زودی اطلاعات مربوط به سایر کشور ها و اقامت از طریق ثبت شرکت را در اختیار شما قرار می دهیم.

توسط | 2020-04-26T12:59:48+04:30 21st نوامبر, 2018|ثبت شرکت و امور تجاری|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید