تجارت در اروپا و آغاز کسب و کار در اروپا در سال ۲۰۲۰

راه اندازی تجارت در اروپا

تجارت در اروپا

چرا باید کسب و کار خود را در اروپا آغاز کنید؟

اروپا یکی از مهم ترین مراکز تجاری در جهان است.

در سال 2014، اتحادیه اروپا 23.8 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را به خود اختصاص داده و قدرت تجاری فراوانی دارد.

از نظر اقتصادی، برای کسب سهم از این بازار سود آور اروپایی، باید کسب و کار و تجارت در اروپا و گسترش کسب و کار موجود در منطقه را آغاز کرد.

کسب و کارها در اروپا از چارچوب قانونی پایه، سیستم های مالی پیشرفته و زیرساخت های توسعه بهره مند می شوند. علاوه بر این، بسیاری از کشورها، به ویژه در شمال اروپا، درآمد نسبتا بیشتری نسبت به سایر مناطق دارند. در نتیجه، مردم عموما درآمد قابل دسترس بیشتری دارند و لذا بیشتر مایل به پرداخت هزینه برای محصولات و خدمات شما هستند.

علاوه بر این، به عنوان 28 کشور وارد شده در اتحادیه اروپا، کسب و کار در یک کشور اروپایی مزایای کشورهای عضو اتحادیه اروپا را برای شما به همراه می آورد که می توانید از آن ها لذت ببرید.

در گزارش کسب و کار سال 2016 ارائه شده توسط بانک جهانی، 13 کشور اروپایی ساده ترین کشورها برای کسب و کار هستند.

تجارت در اروپا

انتخاب بهترین مکان در اروپا برای کسب و کار شما

مهمترین عامل در تعیین موقعیت مکانی برای کسب و کار شما، این است که مشتریان و تامین کنندگان بالقوه خود را درک کنید.

اگر اکثریت مشتریان و تامین کنندگان شما در ایتالیا واقع شده باشند، منطقی تر است که یک شرکت در همین کشور به ثبت برسانیم.

یافتن ساختار شرکتی حقوقی صحیح

شبیه به هر کشور دیگری در جهان، شایع ترین راه برای شروع کسب و کار در هر کشور در اروپا و تجارت در اروپا، تشکیل(ثبت) یک شرکت خصوصی محدود است.

شرکت با مسئولیت محدود (LLC)، به عنوان یک SARL در کشورهای فرانسوی یا GmbH در کشورهای آلمانی خوانده می شود.

اگر چه در LLC سهام به صورت آزادانه به فروش نمی رسد، سهامداران دارای سرپناه هستند و تنها به میزان سرمایه ای که در شرکت سهیم شده اند، مسئول هستند.

در مقایسه با یک شرکت دولتی، LLC سریع تر و ارزان تر به راه اندازی می رسد و همچنین دارای الزامات کمتری برای انطباق و موافقت است.

اگر در حال حاضر دارای یک کسب و کار هستید و مایل به گسترش آن در سایر کشورهای اروپایی هستید، شما می توانید یک شرکت تابعه (شعبه یک شرکت خارجی) ایجاد کنید.

در صورتی که شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید و شرکت مادر نیز در یک کشور عضو اتحادیه اروپا واقع است، شما آزاد هستید که یک شعبه دیگر را در هر کشور دیگری که عضو اتحادیه اروپا است ایجاد کنید.

تجارت

ثبت شرکت در اروپا

روند ثبت شرکت در اروپا و تجارت در اروپا عمدتا مشابه و نسبتا ساده است.

ایجاد یک شرکت معمولا 1 تا 2 هفته طول می کشد.

ادغام شرکت شما در ایتالیا، دانمارک، هلند، لهستان و پرتغال، بسته به بخش های کسب و کار شما، فقط 1-2 روز طول می کشد.

همچنین اکثر کشورها دارای مجوز متمرکز و یکپارچه در تمام مراحل اداری هستند. به عنوان مثال، دانمارک دارای اداره کسب و کار دانمارک و فرانسه دارای مرکز دپارتمان های سازمانی (CFE) است.

با این حال، اگر شما با این فرایند آشنا نیستید، ثبت شرکت یک کار بسیار وقت گیر است. هر دولتی انتظار دارد که افراد، برای بررسی کسب و کارها را در فرمت خاصی ارسال کنند.

اگر فرم درخواست به درستی ارائه نشود، مقامات مربوطه تماس خواهند گرفت و اسناد اضافی و مدارک افزودنی را از شما درخواست می کنند. که این قضیه فرآیند انجام کار را به تاخیر می اندازد. این تأخیر برنامه های شما را خراب می کند، به خصوص این که اگر شما درخارج از کشور حضور داشته باشید.

بنابراین، بهتر است شما با شرکت های حقوقی محلی یا مشاوران کسب و کار بین المللی تماس بگیرید تا آن ها شرکت را از طرف شما ثبت کنند، به این ترتیب می توانید زمان بیشتری را به توسعه کسب و کار خود اختصاص دهید.

یک شرکت مشاوره با تجربه باید بتواند یک شرکت را از طریق وکالت برای شما ثبت کند، بدون آن که نیاز به سفر داشته باشید. به این ترتیب شما می توانید در وقت، انرژی و هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

البته ثبت شرکت برای ایرانیان مشکلات خاص مربوط به خود را دارد. برای یک شهروند با ملیت ایرانی، با توجه به اعمال تحریم های جدید علیه ایران، امری بسیار مشکل و حتی غیر قابل انجام است. اما این کار برای ما با توجه به: داشتن وکلای مهاجرت خبره در خارج از کشور و استفاده از تجربه چندین ساله در این امر، قابل انجام است.

برای اطلاع از جزئیات تجارت در اروپا و نحوه انجام کار می توانید با دفتر ما واقع در: تهران، زعفرانیه تماس حاصل فرمایید.

توسط | 2020-05-16T11:43:52+04:30 1st ژانویه, 2019|ثبت شرکت و امور تجاری|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید