بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان در خارج از کشور ۲۰۲۰

بهترین کشورها برای تحصیل

عوامل متعددی وجود دارد که یک کشور را به مقصدی مناسب برای تحصیل تبدیل می کند از جمله هزینه دانشگاه، هزینه های زندگی، زبان محلی، رتبه بندی دانشگاه، دسترسی به ویزا و امکان فرصت های شغلی و مهاجرت. این موارد برخی از فاکتور هایی است که یک دانشجوی ایرانی برای انتخاب محل تحصیل خود به آن ها توجه می کند. ما لیستی از بهترین کشورها برای تحصیل را برای دانشجویان ایرانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند تهیه کرده ایم و امیدواریم در این راه به دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند کمک کرده باشیم.

وقتی دانشگاه ها را انتخاب می کنید مطمئن شوید که مدارک تحصیلی آن ها در ایران تایید می شود. شما می توانید لیست دانشگاه های مورد قبول در ایران را در این مقاله مشاهده کنید:

استرالیا

استرالیا یکی از محبوب ترین مقصدها برای دانشجویان بین المللی است. اگر تصمیم به تحصیل در استرالیا دارید، می توانید از مدارک تحصیلی قوی، کیفیت بالای زندگی، فرصت های شغلی و برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی استفاده کنید. با این حال، آنچه باعث می شود استرالیا مقصد ایده آل برای دانشجویان ایرانی باشد فرصتی است که برای زندگی در جامعه چند فرهنگی و برای درخواست اقامت دائم به وجود دارد. دانشجویان در استرالیا پس از پایان تحصیل خود فرصت شغلی بالایی دارند و می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

بهترین کشورها برای تحصیل

بهترین کشورها برای تحصیل

کانادا

یکی از بهترین کشورها برای تحصیل، مطمئنا کاناداست! کشور کانادا به دلیل نوآوری و خلاقیت به عنوان سرزمین فرصت ها شناخته شده و امکان مهاجرت به این کشور نیز بسیار زیاد است. به دلیل بالا بودن امکان گرفتن اقامت دائم و ساکن شدن در کانادا پس از اتمام تحصیلات، دانشجویان ایرانی زیادی جذب این کشور می شوند.

دانشگاه ویکتوریا در کانادا

تصویر دانشگاه ویکتوریا در کانادا

مالزی

دلایل زیادی وجود دارد که مالزی در چند سال گذشته هزاران دانشجوی ایرانی را جذب کرده است. مالزی یکی از راحت ترین کشورها برای تحصیل ایرانی هاست و شعبه های متعددی از دانشگاه های آمریکا و استرالیا و انگلستان در این کشور وجود دارد مانند دانشگاه ناتینگهام که می تواند برای دانشجویان ایرانی مناسب باشد. زبان تحصیل انگلیسی است و دانشجویان از سراسر دنیا برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های مالزی اقدام می کنند. هزینه زندگی بسیار کم است و موارد دیگری از جمله زبان و دین و آب و هوای گرمسیری نیز از دلایل کشانده شدن ایرانیان به سمت این کشور است.

 تصویری از دانشگاه ناتینگهام

تصویری از دانشگاه ناتینگهام

انگلستان

یکی دیگر از بهترین کشورها برای تحصیل، کشور انگلستان است. این کشور یکی از اهداف برتر دانشجویان بین المللی به دلیل جامعه چند فرهنگی، دانشگاه های برتر و جمعیت انگلیسی زبان بومی است. شما می توانید قصابی ها و رستوران ها را در هر گوشه ای از انگلستان پیدا کنید. با تحصیل در دانشگاه های انگلستان ایرانی ها این فرصت را دارند که در دانشگاه هایی با رتبه بندی بسیار بالا مشغول به تحصیل شوند.

دانشگاه آکسفرد در انگلستان

تصویری از دانشگاه آکسفرد در انگلستان

آلمان

آلمان برای کیفیت بالای سیستم آموزشی خود شناخته شده است. تحصیل در آلمان دارای مزایای فراوانی برای دانشجویان ایرانی می باشد، اما مزیت منحصر به فرد این کشور تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی است. بسیاری از ایرانی ها در آلمان زندگی میکنند و شما می توانید در طول تحصیل خود دوستان ایرانی زیادی را در آلمان پیدا کنید. شما همچنین می توانید رستوران ها و فروشگاه های فارسی را در تقریبا در هر شهر آلمان پیدا کنید و احتمالا دلتنگ ایران خواهید شد. با این حال، به منظور تحصیل در آلمان، باید زبان آلمانی را بخوانید زیرا اکثر درس های دوره کارشناسی به زبان آلمانی ارائه میشوند.

دانشگاه فنی مونیخ

تصویر دانشگاه فنی مونیخ

نروژ

نروژ به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی رتبه بندی شده است و همچنین یک مقصد عالی برای تحصیل در خارج از کشور برای ایرانیان است. نروژ یک کشور گران است با این حال، تحصیل در نروژ رایگان است و دانشجویان ایرانی می توانند از آموزش عالی با کیفیت بالا و همینطور کیفیت بالای زندگی بهره مند شوند. اکثر نروژی ها به صورت روان انگلیسی صحبت می کنند. کلاس های مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی، اما دوره های کارشناسی نیاز به مهارت در زبان نروژی است.

دانشگاه اسلو در نروژ

تصویری از دانشگاه اسلو در نروژ

ترکیه

ترکیه به عنوان کشور همسایه ایران، فرهنگی شبیه به فرهنگ ایران دارد. همچنین برای سفر به ترکیه نیازی به گرفتن ویزا برای ایرانیان نیست و تحصیل و زندگی در ترکیه مقرون به صرفه است و سفر به ایران برای بازدید از خانواده بسیار راحت است. با وجود این عوامل، ترکیه کشور خوبی برای تحصیل ایرانیان است.

دانشگاه آنادولو در ترکیه

تصویر دانشگاه آنادولو در ترکیه

امارات متحده عربی

در سال های اخیر ایرانیان علاقه زیادی به تحصیل در دانشگاه های امارات نشان داده اند چرا که دانشگاه های این کشور پلی برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا، استرالیا و انگلیس هستند. این کشور دارای دانشگاه های آمریکایی، انگلیسی و استرالیایی مانند دانشگاه وولونگون است که دانشجویان را قادر می سازد تا پس از دو سال تحصیل در امارات در این کشورها ادامه تحصیل دهند. یکی دیگر از مزیت این است که امارات متحده عربی درست در کنار خلیج فارس واقع شده است و این امر باعث راحتی پرواز به ایران و بازدید از خانواده می شود.

دانشگاه ایالت متحده ی عربی

تصویری از دانشگاه ایالت متحده ی عربی

توسط | 2020-05-07T13:51:59+04:30 13th دسامبر, 2018|سایر مقاله ها|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید