اقامت با ثبت شرکت در پرتغال + مزایا + هزینه

ثبت شرکت در پرتغال

یکی از روش های اخذ اقامت پرتغال ثبت شرکت می باشد. تشکیل شرکت در پرتغال نیاز به انجام برخی اقدامات دارد. لازم است صاحب یک شرکت تازه ثبت شده در پرتغال، اساسنامه و کلیه اسناد دیگر، مانند نسخه گذرنامه، امضاهای نمونه و فرم های خاص را تهیه کند. همچنین باید از برخی رویه های اسناد رسمی مطلع شود. ما در این مقاله به بررسی شرایط ثبت شرکت در پرتغال و مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت خواهیم پرداخت.ثبت شرکت در پرتغال

مزایای ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در کشور پرتغال مزایا و معایبی دارد که این مزایا شامل موارد زیر است:

 • خدمات شخصی
 • طراحی شرکت متناسب.
 • حداقل 1 € سرمایه.
 • یک سفر واحد به لیسبون.
 • خدمات کامل

هزینه ثبت شرکت در پرتغال

در اینجا اطلاعاتی درباره هزینه های راه اندازی مشاغل مورد نیاز در پرتغال در نظر گرفته شده است:

 1. هزینه ثبت نام: حداکثر 600 یورو برای نام تجاری پیش تصویب شده، اسناد شرکت، گواهی و غیره
 2. هزینه های دفتر مجازی: حدود 50 یورو در ماه برای یک بسته کامل دفتر مجازی.
 3. حداقل سرمایه سهم: 1 یورو برای هر سهم اما ما حداقل 3،000 EUR برای افتتاح LDA در پرتغال پیشنهاد می کنیم.
 4.  هزینه تشکیل شرکت: از 10000 یورو
 5. هزینه های حسابداری: از 1000 EUR به علاوه مالیات بر ارزش افزوده در ماه برای خدمات حسابداریهزینه ثبت شرکت در پرتغال

اقامت پرتغال از طریق شرکت

همانگونه که گفته شد اخذ اقامت پرتغال با ثبت شرکت نیز امکان پذیر است. پرتغال یک مرکز تجاری مناسب برای تجارت بین اروپا و آمریکا است و اقتصاد فعال دارد و با انگیزه های فراوان به دنبال جذب سرمایه گذاران خارجی است. در ادامه به بررسی مواردی که ممکن است سوال بسیاری از شما باشد پرداخته ایم.

انواع اصلی شرکت در پرتغال چیست؟

دو نوع  ساختار شرکتی برای خارجی ها وجود دارد و که به شرح زیر است:

 • شرکت دولتی (S.A.)
 • شرکت محدود خصوصی (Lda)

شرایط لازم برای ثبت شرکت در پرتغال چیست؟

 • حداقل سرمایه سهم یک Lda در حال حاضر 1 یورو است که باید قبل از پایان سال مالیاتی که شرکت در آن گنجانیده شده است پرداخت شود.
 • حداقل سرمایه سهام با میزان سهامداران تغییر می کند. یک سهامدار 1 یورو، دو سهامدار 2 یورو. این میزان سرمایه به فعالیتهای تجاری شرکت بستگی دارد و نیازی به مجوز ندارد. سهامداران لازم است اعلام کنند مبلغ سهام دارایی واریز شده است.
 • برای راه اندازی حساب و تأمین شرایط مالی مناسب ممکن است بانک ها بیش از این رقم نیاز داشته باشند. آنها باید بتوانند نشان دهند که شرکت دارای وثیقه خوب و یک برنامه تجاری محکم است.
 • برای امضای اسناد با دفتر اسناد رسمی و فرم های ثبت نام برای حساب بانکی باید به کشور پرتغال مراجعه کنید. این کار باید ظرف 15 روز از زمان تشکیل شرکت انجام شود.
 • به منظور دریافت مکاتبات مالیاتی پرتغال، صندوق پستی الکترونیکی لازم است. این موارد از طریق سرویس پست پرتغال (CTT) با یک کد شناسایی و رمز عبور خاص صادر می شود. حساب باید به طور مرتب بررسی شود.
 • حسابدار باید قبل از ادغام منصوب شود زیرا ثبت مالیات بر ارزش افزوده یا تشکیل اظهارنامه مالیاتی بدون دخالت حسابدار منشور مجاز نیست. ما می توانیم حسابداران خبره را به همراه یک آدرس ثبت شده برای شرکت ارائه دهیم اما اگر حسابدار خودتان را داشته باشید، تأییدیه لازم است که حسابدار شما می تواند یک آدرس دفتر ثبت شده برای شرکت ارائه دهد.ثبت شرکت در پرتغال

ویژگی های اصلی یک شرکت دولتی چیست؟

 • یک قالب استاندارد برای مشاغل بزرگ است
 • حداقل سرمایه سهم 50،000 یورو است
 • حداقل تعداد سهامداران پنج نفر است
 • الزامات دقیق حسابداری و حسابرسی

آیا راه اندازی یک شرکت در پرتغال پیچیده است؟

پرتغال روشهای ادغام خود را در سالهای اخیر اصلاح کرده است و بسیار آسان تر شده، اگرچه مشاوره حرفه ای کاملاً ضروری است.

آیا استخدام کارمند در پرتغال آسان است؟

پرتغال یک صنعت استخدام قوی و بسیار پیشرفته دارد. در تعداد متقاضیان واجد شرایط شغل کمبود وجود ندارد، اما مهم است که اطمینان حاصل کنید که با یک آژانس استخدامی سر و کار دارید که می توانید به آن اعتماد کنید. همچنین شایان ذکر است که قوانین کار پرتغال از کارمندان محافظت می کند و ضروری است قبل از شروع قرارداد مشاوره بگیرید.

 در مورد تسهیلات بانکی چطور؟

اکثر بانکها و موسسات مالی بین المللی دارای پایه ای در پرتغال هستند و طیف گسترده ای از تسهیلات بانکی را به سرمایه گذاران ارائه می دهند. همچنین بخش مالی محلی بیش از حد، توانایی پاسخگویی به نیازهای جامعه سرمایه گذاری بین المللی را دارد. اگر می خواهید شرکتی در پرتغال تاسیس کنید به یک حساب بانکی نیازمندید.

ویزا برای ثبت شرکت پرتغال

پرتغال گزینه های بسیار زیادی برای مهاجرت به ویژه “ویزا طلایی” دارد. ویزای طلایی یک طرح شهروندی است که شامل یک سرمایه گذاری قابل توجه در ازای اقامت می شود. سرمایه گذاری می تواند در ملک یا اشتغال هدفمند باشد، گرچه اکثر برنامه های موفق در زمینه املاک هستند. سرمایه گذاری به مبلغ 350،000 یورو در منطقه نوسازی شهری یا 500،000 یورو برای املاک در هر مکان، ویزا را با مسیری تضمین شده برای اقامت دائم فراهم می کند. دارندگان ویزای طلایی فقط باید در سال اول 7 روز و در ادامه 14 روز در پرتغال اقامت کنند.

آنها همچنین از مزایای سفر رایگان در منطقه شنگن از 22 کشور جهان برخوردار می شوند. پس با سرمایه گذاری در پرتغال، یک تجارت می تواند به یک کشور سودآور و مستقر با کیفیت زندگی بالا منتقل شده و گسترش می یابد. صاحبان مشاغل هنوز هم می توانند در کشور خود زندگی و کار کنند و فقط یک سفر به پرتغال را برای نظارت بر بنگاه اقتصادی خود انجام دهند، همچنین به طور بالقوه می توانند مسیر ورود به اتحادیه اروپا را بدست آورند و از استانداردهای اتحادیه اروپا استفاده کنند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین افتتاح حساب در اروپا می توانید با وکلا و مشاوران موسسه گلدن اینوست در ارتباط باشید.

توسط | 2020-07-22T17:42:37+04:30 22nd جولای, 2020|سایر مقاله ها, کشور پرتغال|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید