۴ دلیل ریجکت شدن ویزا (حل مشکل)

ریجکت شدن ویزا

آیا تا به حال برای اخذ ویزای شینگن اقدام کرده اید؟ آیا می دانید چه مواردی باعث رد شدن یا ریجکت شدن ویزا می شود؟ در هر حال، روند درخواست ویزای شینگن شما را مضطرب و نگران می کند. چرا که شما مطمئن نیستید که آیا شما اسناد و الزامات کافی برای کسب ویزای شینگن را دارید یا خیر. اغلب به نظر می رسد هیچ دلیلی وجود ندارد که ویزای برخی افراد ریجکت شوند. با گلدن اینوست همراه باشید تا رایج ترین و مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزا را برشماریم:

ریجکتی ویزا

دلایل رد شدن ویزای شینگن

با ما همراه باشید تا رایج ترین و مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزا را برشماریم:

1. هدف شما از بازدید مشخص نیست

یعنی هدف شما از سفر، توجیه کننده نبوده و شرایط اقامتی شما، به طور کامل و مشخص ارائه نشده است. در این صورت مهر ریجکت در پاسپورت نصیب شما می شود!

شما باید ضمن درخواست خود، توضیح دهید که چرا مایل به سفر به منطقه شنگن هستید و مدارک ارائه شده توسط شما باید این توضیح را تایید کنند.

 Bino Chua، بنیانگذار سایت سفر www.IWandered.net  و گیرنده ویزای شینگن سفارت اسپانیا، سوئیس، لهستان و ایتالیا، در اینباره این گونه توضیح می دهد:

یکی از دلایل ریجکت شدن ویزا، این است که آن ها بدون داشتن سابقه سفر، برای کسب ویزای شینگن اقدام می کنند. کنسول معمولا شک و تردید می کند که چرا کسی که هرگز به یکی از کشور های مجاور سفر نکرده، ناگهان مایل به سفر به اروپا است.

چگونه این مشکل را حل کنیم؟

یک نامه همراه با درخواست خود ضمیمه کنید که در آن به پرسش های W5H پاسخ می دهید.

با چه کسی مسافرت می کنید و به بازدید چه کسانی خواهید رفت؟ شما در منطقه شینگن چه کاری انجام می دهید؟ کی قصد سفر دارید؟ در طول سفر در کجا خود اقامت دارید و ساکن هستید؟ چرا می خواهید سفر کنید؟ چگونه هزینه های اقامت خود را تامین می کنید؟

مثلا اگر شما به یک کنفرانس دعوت شده اید، حتما پیغام پذیرش کنفرانس و یک کپی از رزرو هتل در نزدیکی محل کنفرانس را در مدارک خود پیوست کنید.

مثلا افرادی که به دیدن خانواده می روند، حتما شواهد رابطه یا یک نامه از نسبت خود به همراه یک کپی از مدارک شناسایی آن ها ارائه دهند.

اگر به عنوان گردشگر یا توریست به منطقه شینگن می روید، در مورد مکان هایی که می خواهید از آن ها دیدن کنید و شهر هایی که قصد بازدید از آن ها را دارید، بنویسید.

ریجکتی ویزا

2. شما مدارک مالی را نشان نداده اید

این دلیل می گوید: “شما برای مواردی از قبیل: هزینه مدت اقامت در نظر گرفته شده یا هزینه مورد نیاز برای بازگشت به کشور مبدا یا محل اقامت، مدارک کافی از امرار معاش (داشتن هزینه لازم و کافی) را ارائه نداده اید.”

شما باید بتوانید ثابت کنید که دسترسی به بودجه لازم و کافی برای تامین مالی سفر خود به طور کامل و برای بازگشت به خانه را دارید.

مقدار “معیشت” بسته به کشور شما و اقامتی که در نظر گرفته اید متفاوت است. (هتل در مقایسه با بودجه مسکن)

چگونه این مشکل را حل کنیم؟

روش های متعددی برای نشان دادن مدارک مالی برای اخذ یک ویزای شنگن وجود دارد.

شما باید قادر به ارائه گزارش های مالی حساب بانکی خود در عرض یک ماه اخیر باشید. اعلامیه کارت اعتباری با محدودیت کافی در دسترس شما، چک های مسافرتی با نام شما، اثبات داشتن شغل، یا اسنادی که نشان دهنده تمایل و توانایی حامی مالی شما برای پوشش هزینه های شما است.

3. یک سند مسافرتی کاذب یا غیرقابل اعتماد ارائه کرده اید

یک وبلاگ نویس مسافرتی محبوب از کشور هند برخی از داستان های مربوط به ریجکت شدن ویزا را این گونه بیان می کند:

“یکی از موارد اخیر ریجکت شدن ویزا در مورد شخصی بود که یک برنامه پرواز فتوشاپ را ارائه داده بود، از این جا بود که متوجه شدم اسناد مسافرتی کاذب، موجب ریجکت شدن ویزای شینگن خواهد شد.”

اگر “سند مسافرتی جعلی / تقلبی ارائه شود” یا “اطلاعاتی که در مورد توجیه اهداف و شرایط اقامت در نظر گرفته شده و ارائه شده قابل اعتماد نباشد” مطمئنا ویزای شینگن شما ریجکت می شود.

در نظر داشته باشید که مسئولین سفارت با هتل ها در تماس هستند و برنامه سفر شما را بررسی می کنند و تأیید می کنند که پرواز شما مشروع است یا خیر.

در این صورت است که نه تنها به شما یک رد خودکار را می دهند و مهر ریجکت ویزای شینگن را می گیرید(ریجکت می شوید)، بلکه در آینده درخواست های ویزای شنگن شما قابل اعتماد نخواهد بود.

چگونه این مشکل را حل کنیم؟

اگر قبل از اینکه ویزای شینگن شما تأیید شود، نمی خواهید هزینه پرواز و رزرو مسکن را پرداخت کنید، از یک سرویس رزرو برنامه سفر معتبر استفاده کنید. این کار به شما مستندات مشروع و بدون وجود خطر از دست دادن پول در پرواز ها و هتل ها را می دهد.

4. پوشش بیمه مسافرت شما کافی نیست

به یاد داشته باشید که باید “مدرک نگهداری بیمه درمانی مناسب و مناسب سفر” را ارائه دهید تا موفق به کسب ویزای شینگن شوید.

توسط | 2020-04-29T14:16:39+04:30 27th نوامبر, 2018|ویزای شینگن|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید