ویزای شینگن توریستی چیست | انواع، شرایط و مدارک

ویزای شینگن توریستی چیست؟

ویزای توریستی شینگن یک ویزای مسافرتی اتحادیه اروپا است که به دارنده آن این امکان می دهد تا به 22 کشور عضو اتحادیه اروپا و 4 عضو EFTA سفر کند. اگر می خواهید به منظور اهداف گردشگری به اروپا سفر کنید، یکی از انواع ویزای شینگن به طور خاص برای این قضیه وجود دارد. اگر تنها هدف شما بازدید و تجربه یک یا چند کشور اروپایی است که همگی بخشی از سرزمین شینگن هستند باید ویزای شینگن توریستی را درخواست دهید.

وکیل مهاجرتی

انواع ویزای توریستی

ویزای شینگن توریستی توسط هر کدام از کشورهای شینگن صادر می شود. ویزاهای توریستی ویزای کوتاه مدت هستند و در رده C قرار دارند. بسته به تعداد دفعاتی که قصد دارید از مرز خارجی سرزمین شینگن عبور کنید، دو نوع ویزا صادر می شود:

  • ویزای تک ورودی
  • ویزای چند ورودی یا مولتی

ویزای شینگن

مدت اعتبار و مجوز اقامت ویزای توریستی

مدت اعتبار ویزای شینگن توریستی: بازه زمانی ای که توریست می تواند به منطقه شینگن سفر کند و برگردد.

مجوز اقامت ویزای شینگن توریستی: مدت زمانی توریست می تواند در منطقه شینگن بماند و اقامت داشته باشد.

برای مثال مدت اعتبار یک ویزای شینگن توریستی، 2018-10-26 تا 2018-11-29 است. یعنی اعتبار آن از تاریخ 2018-10-26 شروع می شود و تا تاریخ 2018-11-29 این ویزا اعتبار دارد. مثلا مجوز اقامت این ویزا 15 روزه است، یعنی 15 روز از تاریخ ذکر شده را می تواند در اروپا بماند.

مدت اعتبار و مجوز اقامت ویزای شینگن توریستی:

به درخواست شخص مسافر(توریست) بستگی دارد. البته لازم به ذکر است که اگر این درخواست توسط سفارتخانه یا همان کنسولگری کشور مقصد مورد قبول واقع شود، مسافر می تواند به کشور مورد نظر که به سفارتخانه آن کشور درخواست ویزا داده سفر کند.(ورود شما به منطقه شینگن، باید از طریق همان کشور باشد)

معمولا اعتبار ویزای شینگن توریستی یک ماه است و مجوز اقامت آن حداکثر 15 روز است. این ویزا ها یک بار ورود هستند.

اما ما می توانیم برای کسی که یک یا دو یا چند ویزای شینگن توریستی دارد، ویزای مولتی یا مالتیپل بگیریم. ویزای مولتی یا مالتیپل، ویزای چند بار ورود است. اعتبار این نوع از ویزای شینگن توریستی، از حدود 3 ماه شروع می شود و حتی تا 2، 3، 4 یا 5 سال نیز می تواند اعتبار داشته باشد.

ویزاهای مولتی 3 ماهه معمولا 45 روز و ویزاهای مولتی با مدت اعتبار بیشتر، معمولا 90 روز مجوز اقامت دارند. گرفتن و اخذ ویزای مولتی کاری مشکل است اما ما می توانیم این کار را برای شما انجام دهیم و برای ما قابل انجام است.

نکته قابل توجه این است که شما بعد از ورود به منطقه شینگن از طریق کشور مورد نظر، می توانید به هر کشور عضو منطقه شینگن که بخواهید سفر کنید و مدت مجوز اقامت خود را در هر جا که بخواهید سپری کنید.

ویزای شینگن توریستی

شرایط ویزای شینگن توریستی

اسناد مورد نیاز به نوع ویزای درخواستی شما و همچنین کشور مقصد شما بستگی دارد.

در طول زمان پردازش، در موارد خاص ممکن است کنسولگری از شما بخواهد اطلاعات اضافی یا اسناد دیگری را ارسال کنید یا حتی ممکن است برای انجام یک مصاحبه با شما تماس بگیرند. حتما همه اسناد مورد نیاز آن ها را ارسال کنید. با این حال، ارائه اسناد مورد نیاز تضمین کننده ویزای شما نیست.

علاوه بر اسناد و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن، همچنین شما باید برای کسب ویزای توریستی شینگن، برنامه سفر خود را به طور کامل ارائه دهید.

فرایند درخواست ویزای شینگن توریستی

اگر تصمیم گرفته اید که برای گرفتن ویزا به جای دیگری در جهان بروید چراکه تصور می کنید کسب ویزا در آن کشور آسان تر است، به اطلاع شما می رسانیم، روند درخواست برای یک ویزای شینگن توریستی در هر جای دنیا برای هر نوع از ویزای شینگن تقریبا یکسان است.

تفاوت اصلی در اسناد مورد نیاز است.

نخستین چیزی که باید هنگام درخواست یک ویزای توریستی شینگن بدانید این است که پی ببرید اگر از کدام سفارت ویزا را درخواست کنید بیشتر احتمال ویزا گرفتن شما وجود دارد.

  • اگر تنها قصد بازدید از یک کشور را دارید، باید به سفارتخانه این کشور در کشور خودتان درخواست دهید.
  • اگر قصد سفر به دو یا چند کشور از منطقه شینگن را داشته باشید، شما باید ویزای شینگن توریستی را از سفارتخانه کشوری که در آن قصد گذراندن بیشترین زمان را دارید، درخواست کنید.
  • اگر قصد دارید در دو یا چند کشور، مدت زمان مشابهی را سپری کنید، مثلا پنج روز در ایتالیا و پنج روز در سوئیس، باید به سفارتخانه کشوری که ورود شما به اروپا از آن کشور است، درخواست کنید.

در صورتی که در کشور شما هیچ کنسولگری ای از کشور شینگنی که مایل به بازدید از آن هستید وجود نداشته باشد، باید با اداره امور خارجی یا مهاجرت آن کشور تماس بگیرید تا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید یک ویزای شینگن را درخواست کنید.

شهروندی اروپا

توسط | 2020-05-12T14:54:52+04:30 26th دسامبر, 2018|ویزای شینگن|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید