ویزای مولتی و طولانی مدت (۶ ماهه – ۵ ساله)

ویزای مولتی و طولانی مدت

اگر شما می خواهید به طور منظم به کانادا، کشورهای شینگن یا سایر کشور ها سفر کنید، می توانید یک ویزای بلند مدت یا همان ویزای مولتی که برای چندین بار ورود به کشور مورد نظر معتبر است، درخواست دهید. ویزای مولتی ای (چندگانه ای) که معتبر و قانونی است، برای دوره ای بین 6 ماه و 5 سال می تواند تحت شرایط خاصی صادر شود. شما می توانید به طور دائم و یا به طور منظم، به ویژه در ارتباط با کسب و کار یا ارتباط شخصی، از کشور مورد نظر بازدید داشته باشید و این که قابل اطمینان هستید را ثابت کنید.

این افراد نیازمند یک ویزای مولتی (چند گانه) خواهند بود :

  • افراد بازرگان
  • مقامات رسمی که در ارتباط منظم با کشور های عضو و موسسات اتحادیه اروپا هستند
  • نماینده یک سازمان غیر دولتی که برای اهداف آموزشی سفر می کند یا در سمینارها و کنفرانس ها شرکت می کند
  • یکی از اعضای خانواده شهروند اتحادیه اروپا باشد
  • یکی از اعضای خانواده یک شهروند غیر اتحادیه اروپا باشد که به لحاظ قانونی در یک کشور عضو اقامت دارد
  • دریانوردان

شما باید مورد اطمینان باشید به طوری که: نشان دهید که قبلا شرایط ویزای شینگن را قبول کرده اید و با آن موافقت کرده اید و این که ویزا دارای اعتبار محدودی است و بدون شک شما قصد دارید که قبل از اینکه ویزای شما به پایان برسد منطقه شینگن را ترک کنید.

اگر یک ویزای چند ورودی مجاز به اقامت تا 90 روز و برای 1 تا 5 سال صادر می شود، یعنی مقدار تجمعی زمانی که مجاز به اقامت در منطقه شینگن هستید 90 روز در هر دوره 180 روزه است.

ویزای مولتی کانادا

تفاوت ویزای مولتی و تک چیست؟

تفاوت اصلی بین این دو نوع ویزا این است که یک ویزای تک اجازه ورود به کانادا را فقط یک بار و یک ویزای مولتی اجازه ورود به کانادا را برای چندین بار به ما می دهد. اما انتخاب با شما نیست.

آنچه که برای تمام متقاضیان ویزای کانادا به طور خودکار در نظر گرفته می شوند، ویزای چندگانه است. درخواست شما بررسی می شود و بر اساس وضعیت شما ویزای شما را صادر خواهد شد.

یک ویزای تک به شما اجازه می دهد تا تنها یک بار به کانادا سفر کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است واجد شرایط برای دریافت یک ویزای تک باشید:

  • شما برای معافیت هزینه واجد شرایط هستید و هدف ورود شما به کانادا محدود است (مثلا برای یک سفر رسمی یک خارجی)
  • شما برای یک رویداد خاص یک بار به کانادا سفر می کنید

ویزای مولتی کانادا

مزایای استفاده از ویزای مولتی شینگن چیست؟

یک ویزای شینگن اجازه می دهد تا دارنده آن دسترسی به منطقه تحت پوشش قرارداد شینگن (شناخته شده به عنوان “منطقه شنگن”) را داشته باشد.

شهروندان کشور های غیر اتحادیه اروپا و غیر اروپایی که مایل به بازدید از کشور های منطقه هستند و کسانی که به ویزا نیاز دارند تا وارد آن شوند، می توانند به سادگی تنها یک ویزا را بدست آورند و حتی بتوانند به همه کشور های شینگن به عنوان توریست و یا برای کسب و کار بدون وجود هیچ گونه مانعی دیدار کنند.

یک ویزای شینگن به طور معمول به صورت ویزای تک یا چند ورودی صادر می شود. یک ویزای تک ورودی تنها یک بار اجازه ورود به منطقه شینگن را به ما می دهد.

یک ویزای مولتی (چندگانه) به شما مجوز ورود های متعدد را می دهد و می توانید از آن برای سفر از یک کشور شینگن به دیگری استفاده کنید. حتی اگر مجوز مولتی یا همان چندگانه شینگن توسط یک کشور صادر شود، دارنده آن حق دارد که به هر کشور دیگری از منطقه شینگن سفر کند.

چندین مزیت برای یک ویزای مولتی (ورود چندگانه) وجود دارد

برای مثال، اگر شما در حال برنامه ریزی برای سفر به دور اروپا هستید، نمی توانید آن را از طریق یک ویزای تک ورودی انجام دهید. اگر در یک کشور شینگن دوستان یا اقوامی داشته باشید و می خواهید آن ها را چند بار در سال ملاقات کنید یا برای کسب و کار همواره در حال سفر هستید، بهتر است یک ویزای مولتی یا چندگانه دریافت کنید تا هر وقت خواستید به اروپا برسید.

ویزای مولتی برای سفر بهترین گزینه است. امروزه یافتن بلیط ارزان قیمت و اقامت مناسب در تمام کشور های شینگن امری نسبتا آسان است.

شما می توانید اروپا را عمیقا کشف کنید؛ بیشتر از تصاویر موجود در کارت پستال ها که معمولا مشاهده کنید. به عنوان مثال، همه فرانسه در پاریس خلاصه نمی شود، گرچه مسلما شهر پاریس یک جواهر برای کشور فرانسه است.

جاذبه های کانادا

به طور کلی، اخذ ویزای مولتی، بیشتر از هر کشوری برای کشور کانادا رواج دارد. ما  شما را در اخذ ویزای مولتی کانادا، همچنین ویزای شینگن اروپا یا ویزای مولتی شینگن یاری می کنیم تا سفری قانونی، امن و مطمئن داشته باشید. در سایر مقاله ها، در این موارد با شما صحبت کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله ویزای شینگن توریستی را مطالعه کنید.

توسط | 2020-04-30T13:25:03+04:30 2nd دسامبر, 2018|ویزای شینگن|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید