۶ مورد از آسان ترین راههای مهاجرت به کانادا

آسان ترین راههای مهاجرت به کانادا

کشور کانادا، به دلیل شرایط بسیار خوب اقتصادی، مهاجرپذیری و بسیاری موارد دیگر، مورد توجه بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت از کشور خود را دارند. در این مقاله، بهترین راههای مهاجرت به کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم.

 1. مهاجرت به کانادا از طریق قرارداد تجاری
 2. مهاجرت به کانادا از طریق اجازه کار با پیشنهاد شغلی
 3. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 4. مهاجرت به کانادا از طریق تجربه بین المللی کانادا
 5. مهاجرت به کانادا از طریق مجوز تحصیلی
 6. مهاجرت به کانادا از طریق ویزای بازدید کننده

مهاجرت به کانادا

 • راههای مهاجرت به کانادا : قرارداد تجاری

علاوه بر معروف ترین توافق تجاری شناخته شده یعنی نفتا ، کانادا دارای موافقت نامه های تجاری دیگری است که اجازه ی برخی معافیت های مهاجرت را می دهد. اما مشکل این است که این توافقنامه فقط برای شهروندان کشورهای زیر قابل دسترسی است:

شیلی، اردن، پرو، کلمبیا، لیختن اشتاین، سوئیس ، کاستاریکا، مکزیک، آمریکا، ایسلند، نروژ، اسراییل، پاناما

اگر شما اهل یکی از این کشورها هستید و برای یک شرکت کار می کنید که یک عملیات کانادایی دارد یا قراردادی با یک شرکت کانادایی دارد شما ممکن است قادر به کار در کانادا بدون نظر بازار کار باشید این توافقات به شما اجازه می دهد تا برای شرکت خود یا شرکت تابع، شاخه، وابسته  کار، در کانادا کار کنید این لیست در آینده افزایش خواهد یافت، زیرا کانادا دارای بسیاری از توافقنامه های تجارت آزاد است اما در حال حاضر تنها اتباع این کشورها واجد شرایط برای به اصطلاح ویزای نفتا هستند

اگر شما مدت زیادی است که اینجا هستید، ممکن است بتوانید از تجربه کار کانادا خود برای درخواست اقامت دائم از طریق کلاس تجربه کانادایی استفاده کنید.

 • راههای مهاجرت به کانادا : اجازه کار با پیشنهاد شغلی

اگر شمادر کار خود ماهر یا نیمه ماهر هستید وتحصیلات دانشگاهی دارید، راحت ترین راه برای شما گرفتن اجازه ی کار است اما در اینجا نیز با دو مشکل مواجه هستیم:

اولا، شما باید یک کارفرمای کانادایی را متقاعد کنید که با وجود ساکنان کانادایی این کار را به شما بدهد

دوم، کارفرمای شما مجبور است منابع انسانی و توسعه ی کانادا را متقاعد کند که آنها باید یک کارگر خارجی را استخدام کنند، زیرا هیچ کانادایی نمی تواند این کار را انجام دهد

پس این موارد کار را پیچیده و سخت می کنند اما اگر شما در کانادا آشنایی داشته باشید این بهترین راه است با آنها تماس بگیرید و ببینید آیا آنها می دانند که چه کسی استخدام می کند.

تجربه کاری شما می تواند از طریق یکی از برنامه های زیر به اقامت دائمی منجر شود:
کلاس تجربه کانادایی
کارمند ماهر فدرال برنامه های معامله
یا از طریق کارگران ماهر و کارگران نیمه ماهر استان ها

 • راههای مهاجرت به کانادا : ازدواج با یک کانادایی

داشتن یک همسر یا شریک کانادایی یکی از ساده ترین راه های اقامت است
اما حواستان را جمع کنید بعتر است ازدواج شما واقعی باشد زیرا در حال حاضر دوره ی دو ساله ای جهت تایید ازدواج شما وجود دارد.

مهاجرت به کانادا

 • راههای مهاجرت به کانادا : تجربه بین المللی کانادا

اگر شما اهل یکی از کشور های زیر هستید و سن شما بین 18 تا 35 سال است می توانید به دولت کانادا اجازه ی کار مجانی بدهید که در این صورت نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید این کشورها عبارتند از:

استرالیا، دانمارک، ژاپن، نروژ، تایوان، اتریش، استونی، کره ی جنوبی، لهستان، اوکراین، بلژیک، فرانسه، لتونی ، اسلواکی، بریتانیا، شیلی، آلمان، لیتوانی، اسلوونی، کاستاریکا، هنگ کنگ، مکزیک، اسپانیا، کرواسی، ایرلند، هلند، سوئد، جمهوری چک، ایتالیا، نیوزلند، سوئیس

پناهندگی در کانادا(در حال حاضر بسته شده است)

ساده ترین مسیربه کانادا برای هر کسی که کارگر ماهر نیست پناهندگی است که فقط با تحصیلات دبیرستانی، پیشنهاد شغلی، و یا شش ماه آموزش یا یک سال تجربه مراقبتی می توانید اجازه کار را دریافت کنید آژانس های متعددی وجود دارند که متخصص هستند تا کارفرمایان را با کارفرمایان خارجی بالقوه متمایز کنند، بنابراین کارفرمایان بسیار راحت تر از سایر مشاغل پیدا می شوند کانادا در حال حاضر دارای جریان دائمی ویژه دائمی برای کسانی است که در این برنامه شرکت کرده اند. این برنامه در حال حاضر برای متقاضیان جدید بسته است.

 • راههای مهاجرت به کانادا : مجوز تحصیلی

اگر شما یا والدینتان بتوانید از عهده ی هزینه ها بربیایید هیچ راهی بهتر برای آمدن به کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه یا کالج کانادا وجود ندارد.  کانادا برنامه های متعددی ارائه می دهد وچند دانشگاه کانادا یکی از بهترین ها در جهان محسوب می شوند. کالج هایی که آموزش عملی بیشتری را ارائه می دهند گزینه دیگری هستند و اما بهترین بخش این است که استان های کانادا پس از دوره متوسطه دوره های اقامت دائم برای فارغ التحصیلان موسسات را ارائه می دهند اما در انتخاب دانشگاه خود دقت کنید زیرا شما برنامه دانشگاهی استان را برای تحصیل در مقطع کارشناسی خود برای تحقیق در مورد وضعیت اقامت دائم مورد بررسی قرار می دهید.  معمولا پس از فارغ التحصیلی، پیشنهاد شغلی میگیرید و یا در کمترین حالت تعهد به باقی ماندن در آن استان را دارید

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که هر کاری که شما در زمان دانشجویی  انجام می دهید هیچ تجربه کاری مهاجرت به حساب نمیآید پس سعی کنید مجوز کار دانشجویی برای حمایت از خود داشته باشید

کالج کانادا

 • راههای مهاجرت به کانادا : ویزای بازدید کننده

اگر تنها راه ورود به کانادا با پیشنهاد شغلی و اجازه کار باشد، ساده ترین راه برای آمدن به کانادا این است که یک ویزای بازدید کننده را دریافت کنید و درحالی که یک مسافر هستید به دنبال شغل باشید شما نمی توانید در کانادا با استفاده از ویزای بازدید کننده خود کار کنید اما شما می توانید با کارفرمایان بالقوه در مورد کارهای آینده صحبت کنید. شما برای دیدار از کانادا به دلیل دیگری نیاز دارید، زیرا بعید است که افسر مرزی مایل باشد برای پیدا کردن کار به شما اجازه ی ورود دهد. شما باید یک تعطیلات واقعی به کانادا را برای دیدن این کشور زیبا برنامه ریزی کنید و اگر توانستید چند رابط پیدا کنید.

راه ورود به کانادا

 

توسط | 2019-08-30T12:46:25+04:30 24th نوامبر, 2018|ویزای کانادا|یک دیدگاه

یک دیدگاه

 1. حمید 16/12/2018 at 9:35 ب.ظ پاسخ

  مطالب فوق العاده ای دارید

دیدگاه خود را بنویسید