۶ مورد از آسان ترین راههای مهاجرت به کانادا

آسان ترین راههای مهاجرت به کانادا

کشور کانادا، به دلیل شرایط بسیار خوب اقتصادی، مهاجرپذیری و بسیاری موارد دیگر، مورد توجه بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت از کشور خود را دارند. در این مقاله، بهترین راههای مهاجرت به کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم.

مهاجرت به کانادا

 • راههای مهاجرت به کانادا : قرارداد تجاری

علاوه بر معروف ترین توافق تجاری شناخته شده یعنی نفتا، کانادا دارای موافقت نامه های تجاری دیگری است که اجازه برخی معافیت های مهاجرت را می دهد. اما مشکل این است که این توافقنامه فقط برای شهروندان کشور های زیر قابل دسترسی است:

شیلی، اردن، پرو، کلمبیا، لیختن اشتاین، سوئیس، کاستاریکا، مکزیک، آمریکا، ایسلند، نروژ، اسراییل، پاناما

اگر شما اهل یکی از این کشور ها هستید و برای یک شرکت کار می کنید که یک عملیات کانادایی دارد یا قراردادی با یک شرکت کانادایی دارد، ممکن است قادر به کار در کانادا بدون در نظر گرفتن بازار کار باشید. این توافقات به شما اجازه می دهد تا برای شرکت خود یا شرکت تابع، شاخه، وابسته کار، در کانادا کار کنید. این لیست در آینده افزایش خواهد یافت، زیرا کانادا دارای بسیاری از توافقنامه های تجارت آزاد است اما در حال حاضر تنها اتباع این کشور ها واجد شرایط برای به اصطلاح ویزای نفتا هستند.

اگر شما مدت زیادی است که اینجا هستید، ممکن است بتوانید از تجربه کار کانادا خود برای درخواست اقامت دائم از طریق کلاس تجربه کانادایی استفاده کنید.

 • راههای مهاجرت به کانادا : اجازه کار با پیشنهاد شغلی

اگر در کار خود ماهر یا نیمه ماهر هستید و تحصیلات دانشگاهی دارید، راحت ترین راه برای شما گرفتن اجازه کار است اما در اینجا نیز با دو مشکل مواجه هستیم:

اولا، شما باید یک کارفرمای کانادایی را متقاعد کنید که با وجود ساکنان کانادایی این کار را به شما بدهد

دوم، کارفرمای شما مجبور است منابع انسانی و توسعه کانادا را متقاعد کند که آن ها باید یک کارگر خارجی را استخدام کنند، زیرا هیچ کانادایی نمی تواند این کار را انجام دهد

پس این موارد کار را پیچیده و سخت می کنند اما اگر شما در کانادا آشنایی داشته باشید، بهترین راه این است که با آن ها تماس بگیرید و ببینید آیا آن ها می دانند که چه کسی ممکن است شما را استخدام کند یا خیر.

تجربه کاری شما می تواند از طریق یکی از برنامه های زیر به اخذ اقامت دائمی کانادا منجر شود:

 • کلاس تجربه کانادایی
 • کارمند ماهر فدرال برنامه های معامله
 • یا از طریق کارگران ماهر و کارگران نیمه ماهر استان ها
 • راههای مهاجرت به کانادا : ازدواج با یک کانادایی

داشتن یک همسر یا شریک کانادایی یکی از ساده ترین راه های اخذ اقامت کانادا است.
اما حواستان را جمع کنید بهتر است ازدواج شما واقعی باشد زیرا در حال حاضر دوره ای دو ساله جهت تایید ازدواج شما وجود دارد.

مهاجرت به کانادا

 • راههای مهاجرت به کانادا : تجربه بین المللی کانادا

اگر شما اهل یکی از کشور های زیر هستید و سنتان بین 18 تا 35 سال است می توانید به دولت کانادا اجازه کار مجانی بدهید که در این صورت نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید. این کشور ها عبارتند از:

استرالیا، دانمارک، ژاپن، نروژ، تایوان، اتریش، استونی، کره جنوبی، لهستان، اوکراین، بلژیک، فرانسه، لتونی، اسلواکی، بریتانیا، شیلی، آلمان، لیتوانی، اسلوونی، کاستاریکا، هنگ کنگ، مکزیک، اسپانیا، کرواسی، ایرلند، هلند، سوئد، جمهوری چک، ایتالیا، نیوزلند و سوئیس.

پناهندگی در کانادا (در حال حاضر بسته شده است)

ساده ترین مسیر به کانادا برای هر کسی که کارگر ماهر نیست پناهندگی است که فقط با تحصیلات دبیرستانی، پیشنهاد شغلی، و یا شش ماه آموزش یا یک سال تجربه مراقبتی می توانید اجازه کار را دریافت کنید آژانس های متعددی وجود دارند که متخصص هستند تا کارفرمایان را با کارفرمایان خارجی بالقوه متمایز کنند، بنابراین کارفرمایان بسیار راحت تر از سایر مشاغل پیدا می شوند. کانادا در حال حاضر دارای جریان ویژه دائمی برای کسانی است که در این برنامه شرکت کرده اند. این برنامه در حال حاضر برای متقاضیان جدید بسته است.

 • راههای مهاجرت به کانادا : مجوز تحصیلی

اگر شما یا والدینتان بتوانید از عهده هزینه ها بربیایید برای آمدن به کانادا هیچ راهی بهتر از تحصیل در دانشگاه یا کالج کانادا وجود ندارد. کانادا برنامه های متعددی ارائه می دهد و چند دانشگاه کانادا از بهترین ها در جهان محسوب می شوند. کالج هایی که آموزش عملی بیشتری را ارائه می دهند گزینه دیگری هستند و اما بهترین بخش این است که استان های کانادا پس از دوره متوسطه دوره های اقامت دائم برای فارغ التحصیلان موسسات را ارائه می دهند. اما در انتخاب دانشگاه خود دقت کنید چراکه شما برنامه دانشگاهی استان را برای تحصیل در مقطع کارشناسی خود برای تحقیق در مورد وضعیت اقامت دائم مورد بررسی قرار می دهید. معمولا پس از فارغ التحصیلی، پیشنهاد شغلی میگیرید و یا در کمترین حالت تعهد به باقی ماندن در آن استان را دارید

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که هر کاری که شما در زمان دانشجویی انجام می دهید هیچ تجربه کاری مهاجرت به حساب نمی آید پس سعی کنید مجوز کار دانشجویی را برای حمایت از خود داشته باشید.

کالج کانادا

 • راههای مهاجرت به کانادا : ویزای بازدید کننده

اگر تنها راه ورود به کانادا با پیشنهاد شغلی و اجازه کار باشد، ساده ترین راه برای آمدن به کانادا این است که یک ویزای بازدید کننده را دریافت کنید و درحالی که یک مسافر هستید به دنبال شغل باشید شما نمی توانید با استفاده از ویزای توریستی کانادا کار کنید اما شما می توانید با کارفرمایان بالقوه در مورد کار های آینده صحبت کنید. شما برای بازدید از کانادا به دلیل دیگری نیاز دارید، زیرا بعید است که افسر مرزی مایل باشد برای پیدا کردن کار به شما اجازه ورود دهد. شما باید یک تعطیلات واقعی به کانادا را برای دیدن این کشور زیبا برنامه ریزی کنید و اگر توانستید چند رابط پیدا کنید.

راه ورود به کانادا

 

توسط | 2020-04-29T13:13:26+04:30 24th نوامبر, 2018|ویزای کانادا|یک دیدگاه

یک دیدگاه

 1. حمید 16/12/2018 at 9:35 ب.ظ پاسخ

  مطالب فوق العاده ای دارید

دیدگاه خود را بنویسید