فرهنگ مردم کانادا (غذا، زبان، هنر و…) و ۳ رویداد کانادایی

فرهنگ مردم کانادا

فرهنگ مردم کانادا مظهر عناصری همچون هنر، آشپزی، ادبیات، طنز، موسیقی، اجتماعی و … است. همه این ها نمایانگر مردم کانادا هستند. در طول تاریخ، فرهنگ کانادا، تحت تأثیر فرهنگ و سنن اروپایی به ویژه انگلیس و فرانسه و فرهنگ های بومی نیز قرار گرفته است. با گذشت زمان، عناصر جمعیت مهاجران کانادا همانند یک موزائیک فرهنگی در کشور کانادا گنجانیده شده اند. مردم کانادا به دلیل زبان مشترک، همسایگی، تلویزیون و مهاجرت های زیاد بین دو کشور آمریکا و کانادا، تحت تأثیر فرهنگ امریکایی نیز قرار گرفته اند.

کانادا، که نام خود را از واژه ایروکویی Kanata می گیرد، به معنی “روستا”، یکی از متفاوت ترین ملل جهان است کشوری که قرن ها است از مهاجران از هر گوشه ای از جهان استقبال می کند. جمعیت فعلی آن تقریبا 35 میلیون نفر است که از افرادی با انواع مختلف قومیت، مذهب و زبان تشکیل شده است همه ی آن ها با انواع فرهنگ های شگفت انگیز باعث می شوند کانادا به عنوان یک مکان محبوب برای زندگی و بازدید به شمار برود.

کانادا یک کشور بسیار بزرگ و پر تنوع در آمریکای شمالی و دومین کشور بزرگ جهان با مساحت 6.2 میلیون مایل مربع (9.9 میلیون کیلومتر مربع) است. این کشور که شامل 10 استان و 3 قلمرو است، در بخش شمالی قاره آمریکای شمالی قرار دارد. کانادا تنها با یک کشور یعنی آمریکا، از جنوب مرز همسایگی تشکیل می دهد که بزرگترین مرز جهان به حساب می آید.

اسناد نشان می دهد که منطقه ای که اکنون به عنوان کانادا شناخته می شود هزاران سال است که محل سکونت بومیان مختلف قرار گرفته.

زبان کانادا

کانادا یک کشور دو زبانه با زبان انگلیسی و فرانسه است که به عنوان زبان رسمی فهرست شده اند. طبق قانون، انگلیسی در کلیه استان ها صرف نظر از کبک در اولویت قرار دارد. بیست سال پیش کمتر از شصت درصد مردم کانادا زبان اول و مادری خود را زبان انگلیسی میدانستند در حالی که کسانی که فرانسوی را به عنوان زبان مادری خود گزارش می دادند حدود بیست و پنج درصد بود اما امروزه آمار ها نشان میدهند تعداد انگلیسی زبان ها بیشتر و تعداد فرانسوی زبان ها کمتر شده که عمدتا به علت هجوم فراوان آمریكایی ها به کاناداست.

تخمین زده می شود که حدود 17 درصد از کل کانادایی ها دو زبانه هستند – انگلیسی و فرانسوی – هرچند این تعداد منطقه ای هستند و لزوما به طور کلی کشور را نمایندگی نمی کنند در آن استان هایی که بیشترین تعداد زبان مادری فرانسوی را دارند، مانند کبک و نیوبرانزویک، درصد افراد دو زبانه به ترتیب 38 درصد و 33 درصد است.

هنر کانادا

فرهنگ مردم کانادا با هنر نیز نمایان می شود. اکثر هنرمندان در کانادا خودکفا هستند، اگر چه تنها یک اقلیت کوچک درآمد خود را از راه تلاش های هنری خود به دست می آورد. با این وجود، چندین برنامه مالیاتی در تمامی سطوح دولت کانادا، برای حمایت از هنر و ارائه کمک مالی به هنرمندان تایید شده.

جوایز فرماندار عمومی هر ساله به هنرمندان، نویسندگان، نوازندگان و دیگر هنرمندان ارائه می شود. همچنین یک گالری هنری ملی فدرال وجود دارد و اکثر استان ها دارای یک گالری هنری با هزینه مالی هستند که معمولا در پایتخت استان قرار دارد.

دین و مذهب در کانادا

در کشور کانادا، همانند بسیاری از کشور های توسعه یافته وابستگی مذهبی بسیار شایعتر از رعایت مذهب است، گرچه آمار رسمی گروه های قومی و مذهبی متفاوت است. اکثریت کانادایی ها نوعی وابستگی به مذهب، اغلب مسیحیت را ادعا می کنند، اگر چه تعداد افرادی که ادعای وابستگی مذهبی دارند، از دهه 1980 به طور پیوسته افزایش یافته است با این وجود، کانادا خانه ای برای افراد با عقاید متفاوت است.

در حالی که هیچ مذهب رسمی در کانادا وجود ندارد پیشگفتار منشور حقوق و آزادی های کانادا به “خدا” اشاره دارد و کانادا عنوان “مدافع ایمان” را به عهده دارد علاوه بر این، به نظر می رسد که مسیحیت، اگر در قانون اساسی کانادا اصلاح نشود، به رسمیت شناخته می شود.

غذای کانادا

خوراک و غذای کانادایی ها نیز به نوعی در بر دارنده فرهنگ مردم کانادا است. کانادایی ها به شدت به سنت های آشپزی خود افتخار می کنند. تلاش برای شناسایی غذا های خاص کانادا آسان نیست چرا که به دلیل چند ملیتی و چند فرهنگی کانادا به طیف وسیعی از تنظیمات غذایی و سبک های آشپزی برمیخوریم.

وقتی اکثر مردم به غذا های کانادایی فکر می کنند، آن ها بدون شک بر روی مواردی از قبیل بیکن کانادا و شربت افرا تمرکز می کنند در حالی که این غذا ها به صورت منحصر به فرد در کانادا دیده می شوند.

از غذای گوشتی دودی مونترآل تا سیب زمینی مشهور جزیره پرنس ادوارد، کانادایی ها انتخاب های فراوان غذاهای محلی را تجربه می کنند که بسیاری از آن ها در طول سال در دسترس هستند.

ویزای کانادا

ورزش و سرگرمی در کانادا

ورزش ها در کانادا از نظر مشارکت و تماشاگر بسیار محبوب هستند. دو ورزش ملی در کشور هاکی روی یخ و لاکراس است.

هاکی روی یخ یکی از محبوب ترین و شایع ترین فعالیت های ورزشی زمستانی و موفق ترین ورزش کانادا در رقابت های بین المللی است. بسیاری از پسران کانادایی (و برخی از دختران) در سن کودکی هاکی را یاد می گیرند و مسابقات برای تمام گروه سنی ها برگزار می شوند.

همانند هاکی لاکراس نیز یک ورزش با ریشه های بومی آمریکا و ورزش تابستانی کانادا است.

ویرای مولتی کانادا

تعطیلات و جشن ها

بسیاری از افراد، ویزای توریستی کانادا را کسب می کنند تا بتوانند در جشن های مختص فرهنگ مردم کانادا شرکت کنند. مردم کانادا از تعطیلات و جشن های مهم لذت می برند برخی از این ها به طور خاص کانادایی هستند، در حالی که بقیه ریشه در سنت های انگلیسی و فرانسوی دارند.

برخی از مهمترین تعطیلات و جشن ها عبارتند از:

  • روز کانادا
  • جشنواره ایسلندی
  • روز یادبود

فرهنگ مردم کانادا

شما می توانید با کسب ویزای توریستی کانادا، زیبایی های این کشور زیبا و بی نظیر و مدرن را از نزدیک مشاهده کنید.

توسط | 2020-04-26T13:57:52+04:30 23rd نوامبر, 2018|ویزای کانادا|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید